Eklenme Tarihi : 08.01.2018
Okunma Sayısı : 177Yorum Sayısı : 1
Etiketler
Barbaros İrdel
Barbaros İrdel
tarafından eklendi
08.01.2018
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ
Geçmiş Olsun

Bizim edebiyatevi’n den Uşak’lı kalem dostum, ‘’Kulak Misafiri ‘’ Hikayemi okuyunca yorumuna ilave ettiği  iki satırla iç çekmişti, İstanbul’dayım yerinizi bilsem geçmiş olsuna uğrardım.

Hocam, dedim adresimi verdim kahve içmeye uğrayabilirseniz çok sevinirim.

Şiirlerinde çok sevdiği İstanbul’un güzelliklerini  kaç kez anlatmış olsa da şehri bir türlü öğrenemediğini trafiğini bilmediğini anlattı.

İyi kalpli güzel insan İstanbul’a yılda bir iki çocuklarını ziyarete ve torununu görmeye gelir bir iki gün kalır Manisa’ya dönermiş. Bu gün ta nereden kalkmış nereye gelmiş buluştuk hocamla, ilk kez görüyoruz birbirimizi ama tanışırken adeta 40 yıllık dost gibiydik. Kitabını imzalamış yanında getirmiş, çok sevindim ihya etti beni. Ben de benim kitaplarımı imzaladım kendisine.

Öğle oldu buluşmamız, acıktık, kahve içmeden önce yemek yiyelim, yemekte konuşuruz. Yaşadıklarımızı, ailelerimizi hobilerimizi paylaştık, günümüz şiirini konuştuk, zaman nasıl geçti anlamadık. Yemekten sonra çay getirdi garson. Kahve içemedik.

-Ben kalksam, yol uzak karanlığa kalmasam!

-Haklısınız Hasan Hocam (eybekli), geçmiş olsun ziyaretinizle beni onurlandırdınız, çok teşekkür ederim. Selfi çekelim günün anısına, çektik gençler gibi, çekerken genç hissettik kendimizi.

Kahve içmek için tekrar buluşmamıza kaldı konuşamadığımız, paylaşacağımız konular…

Keşke yılda bir iki toplantı yapabilsek edebiyatevinde de, yüz yüze tanışabilsek birbirimizle…

 

Barbaros İrdelmen

İstanbul, 08 01 2018

 

Geçmiş Olsun
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Geçmiş Olsun başlıklı yazı Barbaros İrdel tarafından 08.01.2018 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler Barbaros İrdel sorumluluğundadır. Barbaros İrdel hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.