Eklenme Tarihi : 14.04.2018
Okunma Sayısı : 725Yorum Sayısı : 10
Etiketler
Barbaros İrdel
Barbaros İrdel
tarafından eklendi
14.04.2018
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ

Dün oluşum şiirimin sonuncu on beşinci bölümünü sizlerle paylaştım. Seri çok okundu, çok teşekkür ederim.  Bir yandan kaygılarım da vardı sizlerle paylaşırken, hani müfredattan kaldırıldı, ya öğrenciliğimizde öğretilenler, olur mu olur, yeni Türkiye’de yalan olduysa, vazgeçildiyse oluşumdan vs. vs. Her neyse, eğrisiyle doğrusuyla masalsı bir anlatımla neticede sizlerle paylaşmış oldum.

Akşam geç vakit telefon çaldı. Numarayı tanımıyorum, bu saatte hayırdır inşallah.

- Alo!

- Alo! Ben Darwin

- Kim kardeşim?

- Ben Darwin…Yanlış mı oldu? Oluşumu siz yazmadınız mı?

- Evet ben yazdım ama, siz… siz telefonda… isminiz Darwin mi? demiştiniz.

- Evet. Bak kardeşim ben beğendim ama yazı hakkında konuşmamız lazım, Ha, bu arada ben Portekiz de bir proje üzerinde çalışıyorum o konuda size bir şey danışmak istiyorum.

- Bana mı Darwin Hocam?

- Evet evet…Gelebilir misiniz? Bu saatte size zahmet olacak ama… İki konuyu da konuşuruz.

Darwin Hoca aramış, nasıl gitmem. Hazırlandım. Sizleri belki aramıştır ama beni daha önce hiç aramamıştı, heyecanlıyım haliyle… Atladım gittim, buluştuk…

- Projeniz nedir Hocam.

- Bakın dedi proje piliçlerle ilgili, onları evrimleştirdim, evrimleşince bir arada koordine şarkı söyleyebiliyorlar, bakalım beğenecek misiniz?

- Efendim!!...Şaşkınım…

- Gelin, gelin dedi… Bir kapıyı gösterdi, girdik kapıdan…

Müzik muhteşem, yetmişli yılların efsane sanatçısının efsane melodisini aranjman yapmışlar, sahnede üç piliç müthiş yorumluyor, kıyafetler beyaz kırmızı beyaz dekolte… İnanılır gibi değil…

Benden başka gözlemciler de var. Kimi oturuyor, kimi ayakta, ellerinde damıtılmış arpa suyu, iki kere damıtılmış arpa suyu, damıtılmış veya mayalanmış üzüm elma prinç içiyorlar…

Hocam dedim:

-Siz inanılmaz birisiniz…burası sanki cennetten bir köşe… Ellerinize, emeklerinize sağlık… kutlarım… Oluşum da  bu arada tamamlandı, ne dersiniz? Ne önerirsiniz?

- Sen, dedi, oluşumu süper tamamladın şimdi benim önerim  insanla devam et…

-Sağ olun hocam, teşekkür ederim. Her şey muhteşem. Dönüş var daha geç oldu bana müsaade… İyi geceler Darwin Hocam…

- Sen benden büyükmüşsün ama sana da iyi geceler evlat…


Barbaros İrdelmen

13 04 2018, İstanbul (Şair M.Çağatay Ünlütürk ile bir anekdot)

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Darwin başlıklı yazı Barbaros İrdel tarafından 14.04.2018 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler Barbaros İrdel sorumluluğundadır. Barbaros İrdel hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.