Eklenme Tarihi : 22.04.2018
Okunma Sayısı : 249Yorum Sayısı : 4
Etiketler
Barbaros İrdel
Barbaros İrdel
tarafından eklendi
22.04.2018
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ
YORUMSUZ

Site yönetiminin dikkatine sunarım...

Ama kimdir bu kişi, yetkili midir herkesi aşağılamaya?

Terbiye ve saygı sınırlarını bilmeyen kişilerin bu sitede barındırıldıklarını bilmiyordum ve onunla aynı sitede bulunmaktan rahatsız olmaya başladım.


Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Horoz
Müthiş bir şiir. Ölçü,uyak, ritm, ahenk, imge ve derin anlam. Helal olsun. Demek böyle müthiş şairler varmış günümüzde. (17.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Doğum Sancısı...
İşte edebiyat bu laf kalabalığı, anlamsızlık, kralın görünmez elbisesi gibi. Hiç kimsenin bir şey anlamadığı ama aptal görünmemek için anlıyormuş gibi yapıp övgüler dizmek. Çoban salatası gibi laf salatası. Oh oh! sen çok yaşa edebiyat sen olmasaydın beynimizin çöpünü nereye dökerdik. İyi ki varsın.Bizi yükümüzden kurtarıyorsun. (13.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Bu Barbaros İrdelmen'in yazdıklarına gerçekten şiir diyor musunuz? yazık şiir demeyin o "Oluşum" serisi saçmalıklara yazık şiirin adına. Dam üstünde saksağan
Vur beline kazmayı
Bahçelerde maydanoz
Gel bize bazı bazı aynen bu. (13.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Çağatay bey,
Kusura bakmayın. Kafama takıldı sormadan duramadım özür dilerim bu yorumlarınızda kullandığınız "ÇOKÇANA" kelimesinin manasını çözemedim bana anlatır mısınız? Türkçe literaturda böyle bir sözcük yok.Bir de Barbaros İrdelmen diye biri "OLUŞUM" diye seri halinde birtakım anlamsız sözcükleri ard arda, yukarıdan aşağı sıralıyor. Adına şiir diyor ben pek şiire benzetemedim. Ölçü, uyak, nazım birimi, imge, ritm ahenk şiiri oluşturan hiç bir öge barındırmıyor. Siz de beğendiğinizi belirten yorumlar yazıyorsunuz. Allah aşkınıza ne diyor o adam? Bakın ona benzer bir şeyler ben de yazayım.

GÖRÜŞÜM 1

Sokaklar tertemizdi.
Birden kedi miyavladı,
Köpek hav hav dedi.
Üşüdüm.

Sokak lambaları parça parça
Gökyüzünde bulutlar var.
Kelebekler gece uçmaz.
Ama kediler miyavlar.

Korktum geleceği andım.
Gökyüzünde uçan kartal,
Uykum geldi uyudum.

(10.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Komşu
İşte muassır medeniyet seviyesi denilen yerde ve zamandayız. Yıllarca bize bu özlettirildi ezberletildi. Şimdi neden şikayet ediyoruz? (04.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Tanrı Ya İman Omaz Macit
Helal olsun be şair! Resmen beynini kusturmuşsun. Başarısızlık ve yenilgi kolay hazmedilmiyor. İşte böyle kusturuyor. (04.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Doğum Sancısı
Helal olsun ne şiir be! Ölçü, kafiye, ritm, imge dopdolu. Rahmetli Yunus Emre, Karacaoğlan kaldırın başınızı da analar ne şairler doğuruyor görün. Türk edebiyatı için bir şaheser. (04.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Sen bu dünyada harcanıyorsun be şairlerin sultanı.
(03.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Orhan Veli'ni kabirde kemikleri sızlamıştır. Onun "İSTANBUL'U DİNLİYORUM GÖZLERİM KAPALI" şiirinden kat kat üstün bir şiir sen Türkiye'de harcanıyorsun büyük şair. (03.04.2018)
Yorum Sahibi : Cesur
Yorumlanan Yazı : Yağmurun Bulutu
Çok harika şiirler yazıyorsunuz. Rahmetli Yahya Kemal,Mehmet Akif, Necip Fazıl,Ahmet Haşim yaşasaydı alnından öperlerdi. Şiirinde ölçü, kafiye, imge,.edebi sanat dopdolu. Türkiye'de harcanıyorsun. Bence sanatın merkezi Paris'te Dünya çapında şairlerle yarışabilirsin. (03.04.2018)
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yorumlar başlıklı yazı Barbaros İrdel tarafından 22.04.2018 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler Barbaros İrdel sorumluluğundadır. Barbaros İrdel hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.