Eklenme Tarihi : 03.05.2018
Okunma Sayısı : 1103Yorum Sayısı : 9
Etiketler
Yazı Müziği
AdemEFİLOĞLU
AdemEFİLOĞLU
tarafından eklendi
03.05.2018
Günün Yazısı

Bu Yazı 04.05.2018 tarihinde
GÜNÜN YAZISI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ
Aklıma Gidişin Düşüyor
Aklıma Gidişin Düşüyor

Aklıma gidişin düşüyor:

Mevsimleri üşütüyor bedenim. Aykırı düşüyor bütün doğrular kulaklarıma. Hayır, olamaz diye söyleniyorum kendi kendime. Bakıyorum nedensiz döküyor ağaçlar yapraklarını. Nedensiz köpürüyor deniz. Nedensiz böyle deli boran rüzgâr. Nedensiz yolunu şaşıran yolcular. Nedensiz akşamların karanlığa düşüşü. Nedensiz ayrılıklar. Her şey nedensin gidişinle.

 

Aklıma gidişin düşüyor:

Geçen yılları anımsıyorum, dudaklarımı ısırarak. Bir çilek bahçesinin içinde avuçlarımız ve dudaklarımız kıpkırmızı. Uzun bir vadinin içinde eskiyen taş değirmende eğleşiyoruz. Tavşankanı çay demliyoruz ırmağın gürül gürül sularından. Akşamı yaktığımız dağ ateşiyle karşılıyoruz. Titredikçe birbirimize sarılırken akşamın sessizliğine yetişiyor çekirgelerin korosu. Merak etme ağlamıyorum. Bu hayaller tutuyor beni ayakta diye hayıflanırken, her haliyle sevdiğimi söylüyorum

 

Aklıma gidişin düşüyor:

Acele hayaller büyütüyorum sanırım. Sanırım daha çiçeğe durmamış mevsimlerde, küçük bir arı olup dallarına konmak istiyorum. Kanatları birbirine takılıyor tebessümlerimin. İçi ıstırap dolu yangınların içinde var olmak kavgası veriyorum kendimle. İnatçı bir kavganın içinde savruluyorum. En kötücül benliğimle hayatı ıslıklıyorum. Gidişini üstüne çöreklenmiş korkularımla, yoksul sevinçlerimle kavgalar ediyorum.

 

Aklıma gidişin düşüyor:

Sahilde dalgalarla ağlıyoruz. Köpük köpük vuruyor kayalıklara düşlerim. Pare pare dağılıyorum her vuruşunda. Parçalarım uçuşuyor gökyüzünün her karışında. Martılar diyorum ya hani bir zamanlar hep benimle ağlardılar, şimdilerle yalnızlığımın yadiharları. Baksan onlar bizden habersiz ne bahtiyarlar, bir lokma ekmeğinin peşinde. Hatırlar mısın?  Hep derim cürümüm bir kum tanesi kadardı diye, işte böyle.

 

Aklıma gidişin düşüyor:

Hatıralar izimizi sürüyor parmak uçlarından. Yüreğimde  tarifi imkansız acılar. Nihayet senin yüreğine ayrık bir cümle olup düşüşümü kutluyor varsıl heyecanların esiri kelimelerim. Eski bir uygarlık gibi yıkılıyor hayallerim. Eski bir uygarlık adı bile hatırlanamayan. Fakat, dağların bağırlarına ektiğim erguvan kokulu aşkım, yüreğimde hala kokusunu salıyor. Yalan yok, seni hala seviyorum… 02 Mayıs 2018


Adem Efiloğlu

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Aklıma Gidişin Düşüyor başlıklı yazı AdemEFİLOĞLU tarafından 03.05.2018 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler AdemEFİLOĞLU sorumluluğundadır. AdemEFİLOĞLU hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.