Eklenme Tarihi : 24.12.2019
Okunma Sayısı : 169Yorum Sayısı : 0
Etiketler
Lütfiye
Lütfiye
tarafından eklendi
24.12.2019
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ
Namazsızlık Nefsin Tuzağıdır...


Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki, ilk hesap namazdan. Namazdan sorgulanacaksınız diyor.
Bizler Allah'ın kullarıyız. Kulluk görevlerimizi bilmek ayrı bunları hayata geçirmek ayrı şeyler. Bilipte yapmamak,bir kul olarak Allah'a karşı en azından farzları yerine getirmemek, asilik değilde nedir? Biz, bizi yaradana asilik yaparsak eğer, hangi işimiz doğru gider, hakikatleri göremez, göz kör, kulak sağır, kalp mühürlü olur, gördüğümüzü sandığımız şeyler binbir türlü tuzak, bela, musibet ile doludur, bizler müslümanız ve akıllı olmalıyız. Rotamızı ve kıblemizi Hak'ka doğrultup ve o rotadan şaşmayan kullar olup, yolumuzu devam etmeliyiz. Namazsızlık hastalığına yakalanan nefsin tuzaklarına düşmüş, korunmasız ve aciz kullardır. Yaradan'la irtibatını kesmektir. Herşeyin en iyisini ben bilir, ben yaparım diyerek başıboş olmaktır. Bizler birbirimize bir şekilde bağlıyız, arkadaş, paydaş, takımdaş, sırdaş, karındaş vb. Farklı kulüp, parti, siyasi görüş, sağcı, solcu, milli görüşçü ya da üyesi olduğumuz hobi kulüpleri bambaşka, okuduğumuz kitaplar, zevk aldığımız işler, dinlediğimiz müzikler, sevdiğimiz, yaptığımız yemekler, sahip olduklarımız bambaşka ve bizler birbirimizle iletişim halindeyiz, birbirimizden öğreniyoruz. Kul kula bağlı, birbirimizden kopamayız ve bizler başıboş olamayız.Hepimiz de tek bir Yaradan'a bağlıyız. Bağlılığımızıda göstermek zorundayız. İsyan etmemeliyiz Rabbimize.

Biraz fikir, biraz zikir, beş vakit namaz, çokça da tevekkül, teslimiyet,  şükür, mahcubiyet, merhamet ile insanlık vazifelerimizi yerine getirip elhamdülillah, ibadet ehli olarak büyüye büyüye koç gibi bireyler olarak yaşamalıyız. Aksi takdirde avare, başıboş olup, bir hiç olur gideriz Allah korusun.

Namazsızlık hastalığına yakalanan ya da namazı kazaya bırakan insan dini bilmediği, okumayıp, hayatına tatbik etmediği için, bilgisiz ve cahil kaldığı için manevi intihar halindedir ve diri olduğunu sanan ölüdür. Diyelim ki hemen yanında, üst geçit dururken, vızır vızır araçların geçtiği, yola pat diye atlayan tembel kişi,
kaza yapmamış, intihar etmiş olup.
Aynı şekilde, namazı vaktinde kılmayıp kazaya bırakan kişide manevi intihar.
Namazsızlık hastalığına yakalanan kişi de yaşadığını sanan, nefsinin tuzaklarına düşen zavallı ölüdür.

Allahu Teala,  Nefsimize,  Neslimize,  Ehlimize ve Tüm  Nevimize HABİBULLAH'IN NAMAZ AŞKINI   versin, namazsızlık hastalığına yakalanan zavallı aciz kullarını ahirete göçmeden, dünya da kurtarsın inşa'Allah Elhamdülillah...

Lütfiye Çanacık

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Namazsızlık Nefsin Tuzağıdır... başlıklı yazı Lütfiye tarafından 24.12.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler Lütfiye sorumluluğundadır. Lütfiye hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.