Şiir yarışması 31Mayıs
Şiir yarışması 31Mayıs

YARIŞMA ŞARTNAMESİ :

CUMBA KÜLTÜR ve SANAT PLATFORMU

ŞİİR ve ÖYKÜ YARIŞMASI

AMACI : Türkçe yazı dilimizi gelecek kuşaklara aktarabilmek, gençliği edebiyata özendirmek.
Son Başvuru : 31 Mayıs 2017 (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
İletişim Tel. : 0537 234 24 07

YARIŞMA KOŞULLARI :

> Ödül, şiir ve öykü dallarında ayrı ayrı verilecektir. 
> Şiirlerde ve öykülerde konu, tür ve üslup sınırlaması yoktur.
> Öyküler, en fazla 6 Word sayfası uzunluğunda olmalıdır.
> Eserler daha önce internet dâhil hiçbir ortamda yayınlanmamış olmalıdır. 
> Dileyenler hem şiir hem öykü ödülüne birer eserle başvurabilirler. (Başvurular ayrı ayrı postaya verilecektir.) 
> Şiir ve öykü dalında ilk 3'e girenler plaket ile ödüllendirilecektir. Hem şiir hem öykü dalında ilk on sıralamasına giren eser sahiplerinin eserleri EDEBİYATİST Dergisi yayını ile Yarışma seçkilerinde toplanarak kitaplaşacak ve ayrıca yine ilk on sıralamasına girenlere katılım belgesi verilecektir. Ödül ve katılım belgeleri daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılacak ödül töreninde verilecektir. 
> Her eser bilgisayarla “Times New Roman” yazı karakterinde 12 punto ve A4 boyutunda yazılacaktır ve beşer nüsha gönderilecektir. 
> Eserin üzerinde veya herhangi bir sayfasında kimlik bilgileri veya mahlas yer almayacaktır. Bunun yerine eserin ilk sayfasının sağ üst köşesine 6 harften oluşan rumuz yazılacaktır. 
> Yarışmaya katılmak isteyen adaylar, kısa özgeçmişleri ve iletişim adreslerinin bulunduğu sayfaya rumuzlarını da yazacaklardır. 
> Eser sahipleri, özgeçmişleri ve iletişim adreslerinin bulunduğu Word sayfasını bir zarfın içine koyup üzerine sadece rumuz yazacaklardır ve bu zarfı eserin bulunduğu başka bir zarfın içinde postaya vereceklerdir. (Elden teslim kabul edilmeyecektir)
> Eserler yarışmacılara geri verilmeyecek/gönderilmeyecektir. 
> Yarışmaya gönderilen eserler ödül kurulunca bir ön elemeye tabi tutulacak, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, yarışma dışı bırakılacaktır. 
> Cumba Kültür ve Sanat Platformu yönetim kurulu üyelerinin ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları bu yarışmaya katılamazlar. 

>Öykü dalında başvuru adresi: 
CUMBA ÖYKÜ 
İcadiye Mahallesi. Çifte Çıınar Sokak. No: 30/A Üsküdar/ İstanbul 

>Şiir Dalında başvuru adresi: 
CUMBA ŞİİR 
İcadiye Mahallesi. Çifte Çınar Sokak. No: 30/A Üsküdar/ İstanbulÖykü dalında jüri üyeleri: Aydın Şimşek, Fatih Ayan, Mehmet Fırat Pürselim, Mehmet Kuvvet, Hatice Dökmen.Şiir dalında jüri üyeleri: Asuman Toraman, Bülent Altıntoprak, Mehmet Kuvvet, Mehmet Sabri Kılıç, Deniz Ayfer Tüzün.

© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir. Sakaryada Firma Rehberi, Sakaryada Haberler Düşük Hapı İlacı Düşük Hapı İlacı