Eklenme Tarihi : 18.04.2017
Okunma Sayısı : 361
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
Ş.Ferşatoğlu
Ş.Ferşatoğlu
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Yalnızlık Dünyayı Doldurmuş

Günlerden referandum ertesi. Her ağızda farklı bir söylem. Kulakların duyduğu ise, duymak istediğinden başkası değil. 
Günlerden referandum ertesi. Herşey ayan beyan ortada. %51 Evet.
Kim neye evet dedi, niye evet dedi?
Hayır diyen kesim neden bu kadar fazla. Her iki kesiminde üzerine çokça kafa yorması gereken bir sonuçla karşı karşıyayız.
Günlerden referandum ertesi. Ve "yalnızlık dünyayı doldurmuş" dostlar. Sait Faik'in bu sözü ile karşılaştım bugün. Kim yalnız, kim milyonlarlayken yalnız diye düşündüğümde aklımda beliren tek isim Recep Tayyip Erdoğan. Nasıl bu kadar oyla yalnız diyorsunuz, bunu bende sordum kendi kendime. Sonra bir söz daha geldi aklıma: " Bir derdi olmalı insanın, öyle bir dertki insanı insan yapan. Derdiyle dertlendiklerinin derdine derman olacak bir dert. Yaşama ve yaşadığına değecek bir dert olmalı."
Evet. Erdoğan bir derde sahip. Hatta birçok derde. Ya yanındaki "dava arkadaşı olduğunu ifade edenler" ve "taraftarı olduğunu belirtenler."
Şöyle bir bakacak olursak, derdini dert edinen bir kesim bulunmamakta. Hani diyorlar ya "TEK ADAM". Hakikaten de öyle, milyonlarla tek başına. 
Oysa dert ortağı olmalı değil miydik? 
Görünen o ki, ne olduk, ne olabildikleri ne de olmak istedik. 
Peki %51 şimdi ne yapmalı?
 Öncelikle vatanını yok sayanlara,  yok etmek isteyenlere karşı birleşmeli. Bizim ne kadar dış düşmanımız varsa bi o kadar da içimiz de barındırmaktayız. Bize her gün 15 temmuz gecesindeki birlik ve dirlik lazım.
Genç neslimizin dava bilinciyle yetiştirilmesi amaç edinilmeli. İster evet, ister hayır kesiminde yer alsın. Davasını savunabilen ve arkasında durabilen bir gençlik arzulamalıyız. Sonuçta güçlü bir iktidar güçlü bir muhalefetle var olur.
Bu liste sayfalarca uzatılabilir. Bizim ilk hedefimiz bir dert bulmak olmalı. Hani şu uykuları kaçıracak ve bıkmadan usanmadan çalışmamızı sağlayacak türden. 
Madem ortak derdimiz vatan ( En azından herkesin dilindeki ifadeyle)o zaman evetçisi ve hayırcısıyla şu küçücük dünyada yalnızlaşmayalım. Var mısınız? 


(Ş. Ferşatoğlu)( 17.04.2017)
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıÖnceki Yazı
( Yalnızlık Dünyayı Doldurmuş başlıklı yazı Ş.Ferşatoğlu tarafından 18.04.2017 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir. diyarbakır nakliyat