Eklenme Tarihi : 25.09.2017
Okunma Sayısı : 435
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
Mehmet DEMİR
Mehmet DEMİR
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
Yalnızlığımı Paylaşmam

İnsan sürekli yalnızlığına mazeret arar. Sevgiliden terk ediliş, farklı dünya görüşleri, anlaşmazlıklar, anlaşılmazlık, insanın yalnızlığa çekilmesi için birer mazerettir aslında. 

Ne kadar yalnızlıkların yüreğini yaktığını, yalnızlıktan azap duyduğunu ifade etse de insan, huzuru aslında yalnızlıkta bulur. İnsan en güzel düşünceleri, en başarılı projeleri, en güzel şiirleri, en iyi besteleri yalnız olduğu ortamda üretir. Yalnızlık insanın en üretken olduğu dönemlerdir.
 Yalnızlık kimseyle paylaşılamayacak kadar güzel dönemlerdir. İnsanın yalnızlık nedeniyle ettiği feryat, aslında ona haz veren huzurun çığlıklarıdır. İnsan kendini en çok yalnızken sorgular. Tanrıya yakarışları o yalnızlık dönemlerindedir. 

Hayallerini yalnızken kurar, hatalarıyla yalnız dönemlerinde yüzleşir. Yalnızlık insanı olgunlaştıran, pişiren dönemlerdir. Yani diyeceğim o ki yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil, hatta herkesten gizlediğimiz hazlarımızın sır mahzeni gibidir. Bu yüzden yalnızlığımı kimselere vermem.
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yalnızlığımı Paylaşmam başlıklı yazı Mehmet DEMİR tarafından 25.09.2017 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir. diyarbakır nakliyat
Marmara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı