Eklenme Tarihi : 28.12.2017
Okunma Sayısı : 529
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
Cesur
Cesur
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Şu Fetö Davalarında Yargılamalar
                                         ŞU FETÖ DAVALARINDA YARGILAMALAR

 Mahkemelerden Fetö davaları ile kararlar ardı ardına çıkmaya başladı. Bazı kararlar insanların bir türlü inanası gelmeyen türden. Bizim mi bir şeylerden haberimiz mi yok, yoksa birileri hala bu ülkenin başına yeni çoraplar mı örüyor bilemiyoruz. Bir zamanlar Ergenekon, Balyoz davalarında yaşadıklarımızı bir hatırlayalım. Ne ummuştuk, ne bulmuştuk. Yüce Allah Adalet konusunda kimsenin inancına ve ibadetine bakmıyor. Yüce Yaratıcı'nın adaletinde masum ve suçlu var. Kendisine inanmayan  kulunun  bile haksızlığa uğramasına rıza göstermiyor. Ona cezayı haksızca verenin belasını mutlaka ama mutlaka veriyor. Adaletin terazisi birilerinin isteğine tartmaya başlayınca ilahi adalet devreye giriyor ve tecelli ediyor. Fetö alçağının  daha doğrusu Fetö'nün hizmetkarı olduğu güç odaklarının çıkarları doğrultusunda kumpaslar kuran toprağa silahlar gömüp çıkaran, sahte belgeler tanzim edip suçlamak istedikleri insanların dolaplarına, çekmecelerine, evlerine koyup sonra da onları tutuklayan, Devletin kozmik odalarına delil arıyoruz bahanesi ile girip oradan çaldıkları belgeleri uşaklığını yaptıkları güç odaklarına teslim eden bu alçakların bir çoğu henüz deşifre edilemedi. Zannımca hala çok önemli kurumlarda  ihanetlerine devam ediyorlar.

     Mahkemelerden kararlar sıra sıra gelmeye başladı. Ceza alan kişilere "  Oh! iyi oldu. Adalet yerini buldu diye birçoğumuz seviniyoruz. Bir zamanlar Ergenekon ve Balyoz davalarında da buna benzer kararlar çıktığında aynı tavır içindeydik. Peki sonra ne oldu? İlahi adalet tecelli etti. Kazın ayağının hiçte öyle olmadığını hepimiz gördük. Birçok insan yaşadığı stresten kansere yakalandı. Birçoğu intihar etti.Birçoğu yıllarca haksızca hapis yattı. Bu insanların içinde belki gerçekten suçlu olanlar da vardı. Ama iş sulandırılınca gerçek suçlularda hak ettikleri cezayı bulmadılar. Ülkemizi şu anda ayakta tutan ve bütün belalara karşı koruyan bir zırh var." mazlumların duası. " Bu dua dünyanın en güçlü nükleer silahlarından bile daha güçlü ve etkili. Bu mazlumların duası zalimlerin tuzaklarını başlarına geçiriyor. Buna hepimiz şahit oluyoruz. Ama rehavete kapılıp yanlış yapar da mazlumların bedduasını alırsak ne olur? Bir düşünelim. Şu Fetö'cü diye içeri atıp aylardır içeride tuttuğumuz insanların içinde mazlumların olabileceğini ve birileri kendi deşifre olmasın diye mazlum insanlara ceza veren ve kendini saklamaya, bu devletten yanaymış gibi gösteren hakimler varsa o zaman ne olacak? Bilmiyorduk. Nereden bilelim bizi aldattılar deyip kendimizi kurtarabilir miyiz? Biz bu aldatma filmini ilk defa seyretmiyoruz. Defalarca seyrettik. Müslüman aynı delikten iki defa sokulmaz diye çok güzel bir söz vardır. Müslüman yaşadıklarından ders alır. Aynı hataları tekrarlayıp durmaz. Bizi aldatanlar bizi en zayıf noktamızdan vurdular. İnancımızdan. Yani bizi Allah ile aldattılar.  Ordumuzun, adaletimizin, emniyetimizin, eğitim sistemimizin içine kadar sızdılar. Birbirimize şüphe ile bakar duruma getirdiler.. İnananlar arasına şüphe fitnesini soktular. Müslümanlar subay, general, hakim, savcı, emniyet müdürü oluyorlar diye hepimiz seviniyorduk. Ama sevincimizi kursağımızda bıraktılar. En güvendiğimiz ordumuza, adaletimize, emniyetimize, öğretmenlerimize güvenimiz kalmadı. Kısaca devlete güven yok oldu. Mahkemelerden çıkan kararlara baktığımızda kendisinden zerre kadar şüphe duymadığımız, vatanını canından çok sevdiğine emin olduğumuz bazı insanların aldıkları cezalar vicdanları kanatıyor. Acaba diyoruz Bu Fetö alçağının sahte hakimleri ihanetlerine devam mı ediyorlar? Dikkatleri dağıtmak, hedefleri saptırmak için birilerine Fetö taraftarı yaftasını yapıştırıp hain emellerine ulaşmaya mı çalışıyorlar. Devletin temeli olan adaletin dibine dinamit mi koyuyorlar. Adaleti yok edersek suçluları gizlemek için suçsuzları cezalandırırsak bu milletin devlete olan güveni kökünden sarsılır biz de hain emelimize daha kolay ulaşırız diye mi düşünüyorlar? Şeytan insanın aklına her şeyi getiriyor. İşte kafamıza bu fitne şeytanını sokakların tam da istediği bu. İt izini kurt izine karıştırarak kafaları karıştırmak sonra da son darbeyi vurmak.

     Sütten ağzımız yandı. Artık yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Her şeye, herkese şüphe ile bakar olduk. Duamız: "Ey Büyük Allah'ım bizim ve en başta bizi yönetenlerin ferasetini artır. Bizi seni kullanarak aldatmaya çalışan lain şeytanların şerrinden koru. Senin sonsuz ve şaşmaz ilahi adaletine güveniyoruz. Mazlumların,  Fetö'nün hakim kılığına girmiş şeytanlar tarafından cezalandırılıp bize beddua etmelerine mani ol. Ülkemizin ileride Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerinde yargılanıp maddi ve manevi cezalara çarptırılmaması için ilahi adaletine muhtacız. Sen ilahi adaletinle bu necip milleti koru. AMİN! 


                                                                                                                                                      Hayrettin HATUNOĞLU

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıÖnceki Yazı
( Şu Fetö Davalarında Yargılamalar başlıklı yazı Cesur tarafından 28.12.2017 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir. diyarbakır nakliyat