Eklenme Tarihi : 04.08.2018
Okunma Sayısı : 563
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
21.03.2014 : Şair Hülvani Baştuğ vefat etti.

21.03.2017 : Dünya şiir günü

21.03.2017 : 21 Mart nevruz bayramı

21.03.2017 : Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

21.03.2073 : Aşık Veysel Şatıroğlu vefat etti

Aklımda Saklı Kalmayan Sözlerim.
Aklımda Saklı Kalmayan Sözlerim.
Hava atmak yerine, dışarıya kadar çıkarak biraz hava alsaydık, burnumuz bu kadar büyümezdi, bir nefes alarak kendimize gelirdik.


Güneş doğarken gölgeye kaçmak yerine ışığından faydalansaydık, şimdi aklımız fikrimiz karanlıkta kalmaz, sözlerimizle aydınlık olur önümüzü görürdük.


 Bizler sevdayı kızlarımıza isim olarak takmayı bildik, sevdanın birbirimizi sevmek olduğunu bilmeyerek deva olmayı unuttuk, sevdasız sevmelerle uçurumlara düşerek ayrılıkların karanlığında yaşamayı seçtik.

 

Hastaneler de röntgen filmi çektirince kendimizi başrol oyuncusu sanıyoruz ve hayatın verdiği rolü oynamak yerine, hayata karşı artistlik yaparak Oscar kazanacağımızı sanıyoruz.

 

Elektrik kesilince camdan bakarak acaba herkesinki mi kesildi diyerek bakan bizler, evimizde mutsuzluk var olunca neden camdan dışarıya bakarak herkesin mi mutsuz olduğunu anlamak için bakmıyoruz? Herkesin mutlu olduğunu neden bizim mutsuz olduğumuzu anlamak için camdan dışarıya neden hiç bakmıyoruz ve mutsuzluğumuzun bize ait olduğunu kendi elimizle evimize konuk ettiğimizi anlamak için acaba?  Velâkin ki herkes mutsuz diyelim mutlu olmak için neden evlere sevgi hattı çekerek herkesin mutlu olması için çaba sarf etmiyoruz?

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Aklımda Saklı Kalmayan Sözlerim. başlıklı yazı kul mehmet tarafından 04.08.2018 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )