Evde Köpek Beslemek Ne İş?
Evde Köpek Beslemek Ne İş?

EVDE KÖPEK BESLEMEK NE İŞ?

Evet nedir bu evlerde köpek besleme sevdası veya sebebi?. Sokaklar, çocuk parkları köpek kaynıyor son zamanlarda. Öyle böyle değil. Eşek kadar köpeklerden, kediden küçük köpeklere kadar acaip acaip köpekler. Görünce korkmamak elde değil.
Yazın çocuk parkları köpek pislikleriyle dolu, çocukların sağlığını düşünen yok, it gezdiren kendini medeni sanıyor. Sağlık açısından bir sürü sakıncaları var. Kaç kendini bilen medeni kişi bunları biliyor, gereğini yapıyor. İşimiz gücümüz ne görsek hemen kopya alışmışız hazıra, hırsızlığa, beleşe, karılar, kızlar köpek sevenleri severler. Dedin mi? Erkeklerde başladı köpek gezdirmeye kimi kılıbık kadın korkusundan, kimi karı-kız tavlamak için sokaklarda. Büyük şehirlerde yaşayanların vay haline, bizim buralarda bile, bu aralarda köpek pislikleri arttı. Köpek gezdiriyorsun, sözde medenisin, köpeğinin pisliğini temizlesene. Fransanın, Hollandanın, Almanyanın, Belçikanın gününe düşmemiz, yakındır. Evlenmiyorlar, köpek besliyorlar. Evlenenler çocuk istemiyorlar. Köpek besliyorlar.. Peki neden? İşte orası sakat! Kişinin inancına ve karakterine göre çok şeyler söylenir. Ancak bizim işimiz değil. Avrupa Ülkelerine gidenler araştırsınlar, sorsunlar. Köpekler artık Fabrikatör olmuş, sahipleri miraslarını onlara bırakıyor. Köpekler insanlardan daha değerli olmuş. İnsanlar köpekleri beşlerde, insanlar olmayınca o hazıra alışmış köpeklerin hali ne olur. İleriyi düşünen yok.
Hele Müslümanım diyen insanların evlerinde köpek beslemeleri, ya cahillikten, ya da gösteriş sevdasından. Çünkü köpeğin girdiği eve melekler girmez. Şeytanların ve Müslüman olmayan cinlerin oyun alanı olur. Bu evin bereketi olmaz, bu evde namaz kılınmaz. Cahil kalmaya kararlı olanlara lafımız yok. Bir şey yaparken biriz faydalarını, zararlarını, geleceği düşünün.. Köpekler sadık hayvanlardır. Ancak sonuçta hayvandırlar. Nerede ne yapacakları belli olmuyor. Köpek beslemeyi sevdiğini söyleyenler, köpeği alıyor biraz ilgileniyor, sonra bıkıyorlar, bakmak, zor geliyor. Ondan sonra sal sokağa. Yanlış, yanlış, Böyle yapınca kimse veballerden kurtulmuyor. İnsanlar her yaptıklarının veya yapmadıklarının hesabını verecekler. İsteseler de istemeseler de. 
“Kişiler sevdikleriyle olacaklardır”. Bilmeyenimiz yoktur, her halde Sevdiklerimizi özenle, seçelim. Her seçimin bir bedeli var. Bedelini ödeye bileceğiniz şeyler isteyelim sevmeyelim. İstemek sevmek sorumluluk ister, sorumsuzluk değil, Hayvanlar yaptıklarından sorumlu tutulmazlar.. İnsanlar değil. Gerçek manada özgürlük hayvanlara var gibi. Onun bile sınırları var. İnsanlar sorumluluklarından asla kaçamazlar. Kaçarım diyenler. Özgürdür.. Ama nereye kadar… Son durak olsa iyi, kiminin narı cehennem, kiminin sonsuz cennet.. 
Sözde medeni olmak dışarıdan bakılınca çok sırıtıyor inanın. Cahil cahilliğini hep belli eder. Ne kadar okursan oku bazı cahillikler diplomalarla aşılamıyor. Cahillik kalacaksa bunca emek, İsraf! Yapılmaması gerekenler israf, israf. Çöplerdeki artıkları bile yemez oldu, sokak hayvanları, onlarda mama yiyor.. Şişiyorlar sonra yürüyemiyorlar, Kedileri köpekler parçalıyor koşamayınca, kuşlar uçamayınca, kediye yem oluyor. Araştırın, okuyun, düşünün geçmişimizi ve gelecek de neler olabileceğini.. Sonra keşkelerle, pişmanlıklarla.. Sadece İnsanlar ve cinler ektiklerini biçerler. İster, iyilik olsun, ister kötülük. Güzellikleri düşünen, yapan güzelliklere kavuşmak için verilen emekleriniz bereketli olsun. İNŞAALLAH.
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Evde Köpek Beslemek Ne İş? başlıklı yazı HACIKAĞIZMAN tarafından 14.03.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )