Eklenme Tarihi : 12.05.2019
Okunma Sayısı : 143
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
E.Kirişçi
E.Kirişçi
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
20.07.1919 : Everest tepesine tırmanmayı başaran ilk dağcı ve kaşif İngiliz Sir Edmund Hillary doğdu.

20.07.1930 : Mustafa Kemal Paşa "Köylü hepimizin velinimetidir" dedi.

20.07.1936 : Boğazların Türkiye egemenliğine geçişini sağlayan Montreux Sözleşmesi imzalandı.

20.07.1937 : Telsiz telgrafın mucidi İtalyan fizikçi Guglielmo Marconi öldü.

20.07.1972 : 500 bininci işçi törenle Almanya'ya gönderildi.

20.07.1974 : Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs'a hava indirme ve çıkarma harekatına başladı. Başbakan Bülent Ecevit, "Biz aslında savaş için değil, barış için ve yalnız Türklere değil, Rumlara da barış götürmek için adaya gidiyoruz" dedi.

20.07.1997 : Antalya'da 16 saat süren orman yangınında 222 bin ağaç yandı.

Yalnızlık Çocuğum Benim
Yalnızlık Çocuğum Benim
Mezarlık… Yeşillenen dallar… Yabani bülbüllerin şarkıları… Orta yaşlı kadın sağında solunda çocuklarıyla mezar başında dua ediyordu. Yüzlere sürülen eller… Yıkanan mezar taşı… Mezarlığın karşısındaki apartmanda pencerelerden birinde tül kıpırdadı. Kadın silueti bir göründü bir kayboldu. Orta halli evin eski mobilyalarla döşeli salonu… İhtiyar kadın bir başına pencere kenarı koltukta… Yanındaki sehpadan fincanı aldı. Titreyen el… Döküldü dökülecek kahve… Ağzına götürürken telefon çaldı. Bir yandan koltuktan kalkıyor bir yandan fincanı sehpaya bırakıyordu. Yüzünde gülümseme… Telefon çalmaya devam ediyordu. Komidin karşısında… Kısa adımlarını daha hızlı atmaya çalıştı. “Geldimmm!” Zil sanki yavaşlamıştı. Yüzünde yetişememenin korkusu… Neyse ki telefon susmadan ahizeyi kaldırdı. Yükselen alçalan göğüs kafesi… “Kızım, nasılsınız? Çok teşekkür ederim. Senin de anneler günün kutlu olsun.” Gözlerin çevresinde hüzün… “Tabi, tabi sizin de bir pazarınız var.” Göğse bastırılan el… “Bir daha ki sefere gelirsiniz.”
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yalnızlık Çocuğum Benim başlıklı yazı E.Kirişçi tarafından 12.05.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )