Eklenme Tarihi : 16.06.2019
Okunma Sayısı : 285
Yorum Sayısı : 1
Etiketler
furkanselcuk
furkanselcuk
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
Babalar Günü


Babalar günü neden kutlanır? Hangi amaçla böyle bir gün tahsis edilmiş? Bu mevzûlara girmek istemiyorum. Kutlanır ya da kutlanmaz!


Asıl meram ve soru şu olmalı: Babası vefat etmiş dolayısıyla ''baba'' diyememenin hasretiyle yaşayan -yetim kalmış- yüreği buruk bir kardeşimizin, yakınımızın, arkadaşımızın, bir dostumuzun ya da bir şehid çocuğunun yanında "baba, babalar günün kutlu olsun" tellallığı yapmaktan veya gözleri önünde gözlerine sokarcasına ''fotoğraf paylaşmak''tan ne kadar imtina ettik? Böyle bir tavır sergilemekten bir kez olsun vazgeçebildik mi?


Samimiyetsiz yığınlar haline gelmedik mi? Ne kadar hassas, duyarlı, samimi ya da ne kadar insanız? Kendimizden ne kadar fedakarlık yapabiliyoruz? Menfî düşüncelerimiz zihinlerimizi yeterince kirletmedi mi? Kalplerimiz yetirence katılaşmadı/taşlaşmadı mı? Üzüntülerimizi, değer verişlerimizi anlık yaşamıyor muyuz?. Daha da vahim olanı bunlara alışmamız değil mi?


Peşin peşin soralım kendimize!


F. Selçuk Soylu, 16 Haziran 2017

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Babalar Günü başlıklı yazı furkanselcuk tarafından 16.06.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )