Eklenme Tarihi : 16.06.2019
Okunma Sayısı : 1599
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
ismailmalaty
ismailmalaty
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
26.02.1992 : 26 subat 1992 gecesi hocalı katliamı olarak bilinen ama aslında hocalı soykırımı olarak da adlandırılabilecek insanlık disi olaylar yasandı.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok
Şehit Abdullah Tayyip Olçok
     Ben Abdullah Tayyip Olçok

     15 Temmuz gecesi vatana, millete ve bayrağa sahip çıkmak için babam Erol Olçok’labirlikte
köprüye koştum. Hainlerin kurşunlarından hiç korkmadım. İki mermiyle vuruldum ve henüz 16 yaşımdaydım şehadete kavuştum. Peygamberimize komşu oldum. Böylece, FET֒nün kanlı darbe girişiminin en genç şehitlerinden biri oldum.
24 Haziran 1999’da İstanbul’da, ailemin ilk evladı olarak dünyaya geldim, 2006 yılında Capitol İlköğretim Okulu’na başladım ve iki yıl sonra Özel Efdal İlköğretim Okulu’na devam ettim. Lise hayatıma 2013’te, Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi’nde adım attım. 2015’te ise Koşuyolu Özel Birey Temel Lisesi’ne geçiş yaptım. Adaletin timsali Hazreti Ömer’e duyduğum sevgi bağlılıktan olsa gerek hukuk okumak istiyordum, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanıyordum.

     Darbeci cuntaya karşı sokağa çıkan çok sevdiğim babam Erol Olçok’un ‘Sen evde kal yavrum.’ ısrarına aldırmadım. Vatan söz konusuydu, nasıl evde durabilirdim? "Olmaz baba, sen nereye ben oraya." de Babamla omuz omuza direnmek, yan yana mücadele etmek için bir an bile tereddüt etmedim. 

        Ellerimizde ay yıldızlı bayraklarla sokağa çıktık, önce Altunizade’ye gittik. Babam hiç durmadan darbeye karşı sokağa çıkan kalabalığa sürekli moral verdi. Yanından bir an bile ayrılmadım. Kol kola kenetlenerek yürüyen gençlerin önünde Boğaziçi Köprüsüne yürüdük. Babam askerleri ikna etmeye çalıştı. İkna olmayacaklarını anladığı için de beni güvenli bir yere almak istedi. Ancak o sırada hain darbeciler babama ateş ettiler. Babamın yardıma koştum, o sırada iki zırh delici mermiyle yere yığıldım. Ben olay yerinde şehadete koştum, babam ise hastanede şehit düştü.

                                                                                                                                                 İsmail MALATYA
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Şehit Abdullah Tayyip Olçok başlıklı yazı ismailmalaty tarafından 16.06.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )