10 Kasım Atatürkü Anma Programı Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma
10 Kasım Atatürkü Anma Programı Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA


Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

Sayın veliler
Sevgili Öğrenciler
Bugün burada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yıl dönümünden dolayı toplanmış bulunuyoruz.
Gazi Mustafa Kemal düşünce ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir.

Bu anlamlı günde hatırlatmak isterim ki: Bize düşen en büyük görev; “Atatürk'ü ve en büyük eseri olan Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, güzel ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.”

Dünyanın en seçkin ve en saygın lideri şöyle diyordu: “Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim.”  Bu sözden Atatürk'ün milletini ne kadar çok sevdiğini anlamaktayız.

Şu an burada Atatürk’ü anlatmanın imkânı yoktur. Hakkında binlerce kitap yazılan; sayısız araştırmalara, makalelere konu olan Atatürk’ü ve onun eşsiz kişiliğini bütün yönleriyle anlatamayız. Atatürk’ü anlatmak oldukça zordur; çünkü o yeryüzüne bir insan olarak gelmiş, bir cihan olarak gitmiştir.

Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.

Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu değil, içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır.
Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

                                                                                  İSMAİL MALATYA

                                                                        

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( 10 Kasım Atatürkü Anma Programı Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşma başlıklı yazı ismailmalaty tarafından 07.11.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )