Yüreğimle Severim İnsanları!
Yüreğimle Severim İnsanları!
YÜREĞİMLE SEVERİM İNSANLARI!

İnsanları kullanmayı sevmiyorum, işim düştüğünde; allayıp pullamayı..Eğer öyle bir hareketimi gören varsa söylesin; asla kızmam doğruyu söyleyene teşekkür ederim, yanlışımı bana gösterene, o yanlışımı anlayıp düzeltmeme yardımı olur, minnet duyarım..


Seviyorsam! Seviyorumdur, dozu hep aynı olur.. Nasıl başladıysa öyle devam eder bende!İnsanlığını kaybetmeyene olan sevgim..


Beni kullanmalarını da sevmiyorum yani; İyi niyetimi nasılsa kıramaz diyerek, her şeyi reva görmelerini.. 
 
İyilik etmeyi çok seviyorum, bildiklerimi öğretmeyi; sadece ben bileyim diyeceğim tek şey, bana verilen sırdır onu; saklarım canım pahasına, asla paylaşmam kimseyle..

Sakin bir yapım var uyumluyum, ama eğer karşımdaki insan, olmayan bir şeyle suçlamaya çalışıyorsa beni, ön yargılarla üzerime geliyorsa!


Haksızlık yapıyorsa, ve ben haklıysam ve hala diretiyorsa hem çok kırılırım, ona verdiğim değerdendir kırılışım! Değer vermiyorsam umursamam üzülmem zaten, ya susmaktır cevabım veya hak ettiği şekilde konuşmak, beddua etmeden, beddua etmeyi de sevmem, edeni de sevmem, hakkımı ararken haksız ve suçlu konumuna düşmemek için genelde susmayı tercih ederim..


Önce kendi vicdanına havale ederim, vicdanı yoksa Allaha havale olsun derim.


Eğer ağlıyorsam çaresizliğimden, o insana çok değer vermişimdir. Göz yaşı döküyorsam o benim için değerlidir...


Eğer çok sevdiğim bir insan soğuk davranıyorsa nedenini sorarım suçlu ben isem özür dilerim, ben değilsem nedeni bana makul gelmediyse benden uzak durmak istediğini hissedersem üstüne gitmem, saygı duyarım.. O mesafe koyuyorsa bana, bende dönülmez mesafe koyarım gerekiyorsa..


Kinci asla değilim suçlu bile olsa karşımdaki af diliyorsa, dinlerim samimiyse affederim suçu ne olursa olsun defalarca tekrarlanmamak şartıyla bir kez hak tanırım, bendeki sevgisi ölçüsünde..


Bir insanla diyaloğum kolay başlayıp, kolay bitmez; zor kabullenirim yüreğim evet derse güvenirim, güvensiz insanları yüreğim hisseder asla sevmez..


Düşmanı olmam kimsenin zaten düşmanlık yapmayı da bilmem; Başı sıkıştığında yardımına yine giderim ama yüreğim kırıksa çok, tamiri yok bilirim; Kimseyi kırmamayı kendime ilke edinirim, bilmeyerek kırsam kahrımdan ölür ölür dirilirim.. Düşünsel eziyet ederim, kendime; Kendim ceza veririm. Çünkü ben insanları yüreğimle severim...


Eş, kardeş, anne, baba, evlat, akraba, dost, hısım, arkadaş tümünün sevgisi yüreğimdedir benim... Kim olursa, neyim olursa olsun, yüreğim bitti derse aklım bile geri çeviremez; Bitti ise yüreğimde bitmiştir..Saygılarımla!...30 KASIM 2019
Mlk Tryk
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yüreğimle Severim İnsanları! başlıklı yazı (-MELEK-) tarafından 30.11.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )