Eklenme Tarihi : 01.12.2019
Okunma Sayısı : 573
Yorum Sayısı : 1
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Özellik
Günün Yazısı

Bu Yazı 02.12.2019 tarihinde
GÜNÜN YAZISI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
16.07.1664 : Andreas Gryphius Alman barok edebiyatı şairi öldü... (d. 1616)

16.07.1782 : Wolfgang Amadeus Mozart'ın Saraydan Kız Kaçırma adlı operası ilk kez sahnelendi.

16.07.1920 : Gyula Benczúr, Macar ressam öldü (d. 1844)

16.07.1926 : İlk renkli sualtı çekimleri National Geographic dergisinde yayımlandı.

16.07.1902 : Orhan Şaik Gökyay, Edebiyat tarihi ve dil araştırmacısı, şair doğdu (ö. 1994)

16.07.622 : Hazreti Muhammed ve beraberindeki ilk Müslümanlar, hicretlerini tamamlayıp Medine'ye vardılar: ''Hicri Takvim''in başlangıcı.

Onlar Bilmezler Ki Gönülde Hangi Dualar Geçer...

Onlar Bilmezler Ki Gönülde Hangi Dualar Geçer Ve Etrafı Hangi Dua Ve Zikirle Kaplanmıştır Ki Etkilenmez.

     imanın gücü ile ilgili görsel sonucu

  Makyaj yaparak çirkin olanı gizlemek, yalancının mumu yatsıya kadar yanardan daha kısa olacağından eminim ki, ortam atmosferi gönül sıcaklığından muhakkak ki makyaj eriyerek, gerçek olan çirkin yüz ve niyet ortaya çıkacaktır. Samimi gönüllerin bulunduğu ortama, niyeti samimiyeti kötü makyajla saklamışlar giremez, girse de on dakikadan fazla oturamaz, çünkü yanında getirdiği şeytanı, ortama uyum sağlayamaz, gönüllerdeki imanın nurundan kaçarak, yanında getirdiği nefret dolu insanı da yanlarından alıp çekerek, onlara benzemesini hiç istemez. Şükürler olsun Rabbime ki, verdiği imanın iç gönül huzuru, parıltısı, hoşluğu, lezzetine her insan tadamaz ve bilemez, biz iman edenlere bu lezzeti vererek tattırdığı ve yaşattırdığı için, binlerce kez şükürler olsun Rabbime.

 

  Bu samimi iman dolu ortamı, spot ışıklarıyla ışığa boğarak, gözlerdeki bakışı kör etmeye çalışanlar bilsinler ki, gönüllerdeki iman ışığının nuruna hiçbir ışık etki edemez, feraset izan iman dolu gönüllerin bakışlarını hiçbir ışık fazla verilerek, bir anlığına da olsa ışık körlüğüne maruz bırakamaz, yalnızca kör olacak onlar onlardır ki, bakarlar görmezler, yanlarında gelir geçer hissetmezler, anlamazlar sadece bir kötü kalas odunu gibi, yerde sürünürken çürümeye içini kendi elleriyle oyarak boşaltmaya mahkûm kalırlar.

 

  Onlar bilmezler ki gönülde hangi dualar geçer ve etrafı hangi dua ve zikirle kaplanmıştır ki etkilenmez. Rabbimin Nusreti’yle bin şükür. Niyazımız kendimizden ziyade, cümle masum ve insanlık için olduğunu da bilmezler idrak edemezler, çünkü idrak etmekten çok ama çok uzaktadırlar. Omurgaları üzerinde taşıdıkları şeytan ve şeytana uşaklık etmiş insanların çöplük kokan fikirleriyle, çöplüklerde kokmaya çöplük olacak fikirlerle dıştaki düşmanla irtibat yapanlar, irtifasızlıktan yere çakılmaya mahkûmlardır, az sonra irtifa kaybederek yere çakılacaktırlar ve çakıldılar işte. Reisimiz dün Tanap ( Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) hattı ile gönüllerdeki samimiyetin sıcaklığı altında, eriyerek buhar oldular ve yok oldular. Başkanımız “Bizim sondajlarımızdan çatışma ve kan değil, barış ve refah yer alacak” demesi üzerine eminim ki, barış ve refah’ın ne olduğundan habersizler bu açılışla sinelerine yedikleri oklarla tek tek yere serilmiştir.

 

  Bizler gönlümüzde insanları samimiyetle karşılarken misafir ederken, o içteki dıştaki düşmanlar kaygan zeminde insanların düşerek yaralanması için bin bir tuzaklar kurarken, çok şükür Rabbimin de bir hesabı ve hesap yapanların hesabını ters çevirerek başından aşağıya atacak güç ve kudreti vardır. Çünkü mutlak güç ve kudret sahibi, Âlemlerin Rabbi Allah C.C. olduğunu bizler biliriz çok şükür.

 

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Onlar Bilmezler Ki Gönülde Hangi Dualar Geçer... başlıklı yazı kul mehmet tarafından 01.12.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )