Eklenme Tarihi : 14.01.2020
Okunma Sayısı : 293
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
06.08.1571 : Magosa'nın Osmanlı ordularına teslim edilmesiyle Kıbrıs'ın fethi tamamlandı.

06.08.1924 : Lozan Antlaşması yürürlüğe girdi.

06.08.1945 : ABD İlk atom bombasını Japonya'nın Hiroşima kentine attı. 80 bine yakın insan öldü. Bütün kent yok oldu. Zamanla radyoaktivitenin yol açtığı kanserler de dahil ölü sayısı 200 binin üstüne çıktı.

06.08.1991 : Türkiye- Irak ikinci boru hattı kurulması anlaşması imzalandı.

06.08.1962 : Jamaika 307 yıl İngiliz egemenliğinde yaşadıktan sonra bağımsızlığını kazandı.

Enkazı Toplayarak Altında Kalanları Kurtarmaktan...
Enkazı Toplayarak Altında Kalanları Kurtarmaktan...

Enkazı Toplayarak Altında Kalanları Kurtarmaktan Bizi Usandıracak İnsan Evladı Bu İmanın Sayesinde Daha Doğmamıştır, Rabbim Yardımıyla Çok Şükür

 

   Dün karşıda kendime baktığımda, bir enkazın altında kalmış gibi kendimden değilken, ezilmiş parçalanmış iken oysa bana görünen gerçek görünen değil bir serap hatta enkazın yıkılmadan önceki sessizliğiymiş… Beni koca ömrüm içinde bir an beni benden alıp resm ettiğim gölgemle saklayan hüzünden izi olmayan yanılmaların beni aldatarak imtihan dünyasından değilmişim havasıyla ayrı bir yola sokarken, Rabbim yardımıyla ani dönüşle yokluğa giden yolu attım uçurumlara…

 

   Bazen böylesine kâbuslar sarsa da dünyamızı, Rabbim her an yanımızda deva şifa için şükürler olsun. Hırsımıza yenik düşmeden, imanın frenleyen mekanizması olan izan idrak hassas terazisi Rabbim yardımıyla her an algılayarak tam adaletli olarak tartımıyla çalışmaktadır. Beyinsel hasarlarla merkezine onarılmaz yaralar açan hırs arzu ve ihtiraslar, ancak gönülde imanın var olmasıyla frenlenebilinir ve yara açmadan yok edilebilinir buna vakıf oldum şükür. Baktığımda etrafıma savaş yıkımdan başka bir değeri yanında taşımayan yok oluşunun farkında olmayan batının inadına içinde gezindiği fırtına kendilerini yok etmek için, son bir kuvvetle esmeye hazır olduğunun farkında olmayan bu zavallıların kendi sonlarını kendi hazırlamaları sonucunda, kendilerini değişime kapalı tutan insanların hazin sonuçları, mutlaka gerçekleşerek kendilerini yok edecekleri gerçeğini değiştirmeyecektir.

 

   Hızla değişen teknoloji ile dünya ve insanlar değişerek hayat uydurmak zorunda kalışının insana ne önem kazandırdığını veya ne kaybettirdiğini iyi gözlemleyerek, insan hayatına odaklı teknoloji değerleri kazandıracak değişimleri değil de, birleştirici yapıcı değerlerle teknolojiyi değiştirerek insan hayatına uyumlu hale getirerek, teknolojinin bize uyumlu hale gelmesiyle problemleri beraberce çözerek en alta indirmek hatta sıfırlamak birlikte mümkündür.

 

   Birlikteliğimiz kaybetmeye hazır olduğumuz bir hazine, bunu elimizde almaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceğimizi içte ve dıştaki düşmanlar, çok iyi bilmelidirler ki, bir ölür bin diriliriz imanla Rabbim Nusretiyle… Bizleri enkaz altında bırakmaya çalışanlar, kendileri enkaz altında kalırken, enkazı toplayarak altında kalanları kurtarmaktan bizi usandıracak insan evladı bu imanın sayesinde daha doğmamıştır Rabbim yardımıyla çok şükür… Selamlarımla.

  Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Enkazı Toplayarak Altında Kalanları Kurtarmaktan... başlıklı yazı kul mehmet tarafından 14.01.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )