Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak
Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak
                                                  YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK

          Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin dört gözle bekledikleri gün ne zaman? Okullara özlem hangi ayın, kaçında son bulacak? Bu yıl otuz ikinci yılımı çalışıyorum, böyle bir özlem yaşamamıştım. Öğrencileri bu kadar özlem dolu bulmamıştım.  Daha neler yaşayacağız, kim bilir? 
          Son ayların flaş sorusu: 'Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?'
          Bilindiği üzere (5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf) 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim başladı. 21 Eylül 2020 tarihinde 1. Sınıf ve Kreş Öğrencileri, 12 Ekim 2020 tarihinde 2,3,4,8 ve 12. Sınıf Öğrencileri yüz yüze eğitime geçti.

      Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitimin diğer kademelerde ne zaman başlayacağına ilişkin soruya -ki bu soruya cevap verirken temkinli olması kadar doğal bir şey olamaz- ''Diğer sınıflarla ilgili birkaç hafta sonra tekrar bir değerlendirme yapılacak. Bir takvim yok, olamaz çünkü vaka sayısının seyrini bilemiyorum. Bilim Kurulu'nun bir ay sonrası için ne diyeceğini bilemiyorum, onlar da izliyorlar, onlar da şu an bilmiyorlar. Bunu bilmezken 'şöyle olacak' demek çok doğru değil. Biz büyük bir sorumluluk altındayız ve bu sorumluluk altında da çok dikkatli karar vermeliyiz. Amacımız, temennimiz hepsini açmak.'' dedi.
                                                                                              İSMAİL MALATYA


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak başlıklı yazı ismailmalaty tarafından 18.10.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )