Anekdotlar Hayata Ve İnsana DairANEKDOTLAR

 


Aklında kalan yalanla yakan ise güzel olanla söndür yoksa söndüremiyorsan gözün mü kördür? Yoksa değiştirdiğin öz müdür, yön müdür? İstersen az düşün.

 

 

Özlemek, gülümsemeyi özlemek adına ise güzeldir, yoksa özlemek gülmek değil çıkar ilişkisi içinde kendini seyretmekse, daha çok özlersin bu da özlemek değil çıkar ilişkisini gizlemektir, vesselam.

 

Hayallerin sadece kendin için ise bir anda ölür başarısız kalırsın, toplum yararına ise devam et başarırsın, yalnız kalmazsın seninle yola çıkanları da sen yolda bırakmazsın.

 

Giden küserek gitmiş diye terk etmek insanlığa sığmaz yakışmaz, peşinden giderek barışmak bu yönde çalışmak insanlık bitmemiş demektir. Gülmeyeni gülümsetmektir, taze çiçek tohumları ekerek filizlenerek açması demektir vesselam.

 

Bulmak istersen araman gerekir, durmak vazgeçmek değildir bulmak. Aramak bulmak için gönlünde güç vardır az kapısını aç göreceksin ve bulacaksın, vesselam.

 

İnsanı bir sevmeye başla hayat başlar yaşadığın belli olur, sevmez isen ne bir hayatın olur ne de yaşadığın belli olur, sap gelir saman gidersin vesselam.

 

Bazen olur ya uçuruma düşmek üzere iken kanatlanırsın lakin bak bakalım kanatlandıran uçuran uçurum kenarından çekip alan kim? Elbette ki Âlemlerin Rabbidir kulunun uçuruma düşmesini istemez lakin kul ısrar ederse de elden bir şey gelmez vesselam.

 

Sonra dinlerim sonra diyenler dinlemez ve sonrasında yapacakları bir şey olmayanların sözüdür, sakın ola bunu söylemeyin, hemen deyin dinleyin ve akabinde gülümseyin, vesselam.

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Anekdotlar Hayata Ve İnsana Dair başlıklı yazı kul mehmet tarafından 24.01.2021 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )