Eklenme Tarihi : 17.09.2021
Okunma Sayısı : 357
Yorum Sayısı : 7
Etiketler
Gergef
Gergef
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Özellik
Günün Yazısı

Bu Yazı 18.09.2021 tarihinde
GÜNÜN YAZISI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri

Kendinin Üzerinden Kendine Bakmak

Kendinin Üzerinden Kendine BakmakAvuçlarınızda tuttuğunuz acılarınızı bırakmanız dileğimle..

Evet acılarınız sizin avuçlarınızdadır. Onları siz bile isteye tutuyorsunuz. Aslında buradan yakalıyorsunuz hayatı , bunu siz de bilmiyorsunuz.. Şimdi bunu ben söyleyince size itici ve aykırı gelebilir ,olabilir . Beni dışlamanız yada fikrimi beğenmemeniz bunun doğru olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu direnç sizin zihninizin ürünüdür. “Sen hiç acı yaratmıyor musun? “diye soracak olursanız tabi ki de yaratıyorum , bazen bunu bilerek yapıyorum.. Denize kavuşturulmayı bekleyen koca ağır bir gemi gibi hissediyorum bazen kendimi, hem üflesen uçacak hem vinçle kaldıralamayacak.. Bir süre içinde kalıyorum. Sonra bakıyorum uzaktan şöyle kendime sanki bir başkasını seyreder gibi, hemen oradan çıkıyorum. Ve hafiflediğimi hissediyorum. O acının içerisindeki dersleri tıpkı elma toplar gibi toplayıp hayatıma güçlenmiş bir şekilde devam ediyorum.. HER DERDİN BİR SEBEBİ VE BİR ÇÖZÜMÜ MUHAKKAK VARDIR!!

Eğer beni tanımış ve bütün hayatımı biliyor olsaydınız ,eminim diyecektiniz ki “ama senin şunun bunun var ..” Bende size o zaman sizde olan nimetleri sunacak ve sorununuza bildiğim ve ön yargılarınızdan arındığınız kadar cevap verecektim.. İnsanoğlu böyledir  konfor sever, mübarek insan acıda konfordadır. Nasıl mı ; etrafına insan toplar , görünür hale gelir aynı zamanda acının arkasına sığınarak sürekli mağduru oynar kii sorumluluklarından böylece sıyrılmış olur.. Az cesur olun cesur.. Hayat sizin tasavvurunuz ile örtüşsün .. Korkmayın, hani  aslında hiç hoşlanmam insanların inanaçları ile onlara sunum yapmaktan ama güvendik dediğiniz Rab’binize gerçekten güvenmiş olsaydınız işte bu yarattığınız acıların hiçbiri size deymeden, teğet geçerdi.. Bir okula neden gidersiniz , amaç ders almak birşeyler öğrenmek değil midir ? işte dünya da bir öğretim yeridir, ben dersimi geçmeye bakarım öğretene güvenirim banane nasıl öğrettiğinden .. İçinizde bulunan güven problemini acı yaratarak yüzeye vuruyorsunuz valla kızadabilirsiniz bana ,hiç önemli değil.. aynı zamanda da negatif enerji yayarak diğerlerinin hakkına giriyorsunuz söylemedi demeyin..

Ben gaddar yada merhametsiz değilim , sadece dürüstüm. Sizin nezdinizden öyle görünecek şuan bu makale , çünkü size direnç gösterecek zihniniz çünkü bu yazı ile birlikte uyanışa geçecek ve farkında olacaksınız(!) yani bu onun sonu demek , anlayacağınız arı yuvasına çomak sokmak gibi bir şey..  SİZ BOŞlUĞUN, DOLULUĞU FARK ETMEK İÇİN VAR OLDUĞUNU GÖRÜN..

Şöyle anlaytayım  isterseniz , herkes herkesten birşeyler illaki bekler.. Maddi manevi beklenti içindeyizdir birbirimizden ,alma verme dengesi yani.. bu doğaldır, doğada da tüm varlıklar bu mutualist düzen içinde yaşarlar. Fakat bu denge ilişkilerde olmazsa işte orada sıkıntılar baş gösterir(!) yani usulünce hayır diyebilin , müsait değilim diyebilin , gerektiğinde teşekkür etmek sizi öldürmez, birini hak ettiği noktada abartmadan taktir etmek size bir şey kaybettirmez.. eğer bu dengeyi kurabilirseniz işte hayatınız muhteşem ilerler.. Aslında bu denge bozuk ise ilişkiler bozulur ,yoksa küçük olumsuzluklar bahanedir..

Çok uzun yazılar yazma konusunda  çok iyi değilimdir , keşke sizler ile konuşabilseydim .. Son olarak kadın erkek kavramından sıyrılıp insan kavramına geçmemiz de çok çok elzemdir.. Benim için kendi amacım niyetim önemli karşımdakinin bir kaçışı varsa cinsiyetimden dolayı ki bunu hiç anlayamadım , o da onun zayıflığı ile ilgilidir..

Toplamda yaşayın yaşayın bu hayatı , çıkın şu abuk sabuk acı zincirinden , kendinize hunharca eziyet etmekten vazgeçin artık.. Eğer bir yoksunluğunuz varsa birde varlığınız muhakkak vardır.. içinizde birşeyleri eksik hissediyorsanız sakin olun, neden böyle hissettiğinizi neyin size böyle hissettirdiğini araştırın.. Lütfen itibar gibi sizlere sistemin yüklediği anlamsız sıfatlardan sıyrılın araştırın.. şunu iyi bilin ki ;hangi mevkide, hangi dinde hangi kültürde olursa olsun her insanın içinde bir zavallı ve bir kahraman vardır.. Ayrıca da hepimiz insan formundanız.. Sizi neyin üstün yapacağını merak ediyorsanız sizi sadece KENDİNİZİ OLDUĞUNUZ GİBİ KABUL ETMEK üstün yapar .. Çünkü o zaman görüntünüz berraklaşır.. O zaman önünüzdeki benlik duvarı kalkar ve gerçeği tam olarak algılayabilir hale gelirsiniz ve böylece amaç olan öğretiminiz yolunda ilerler… Aksi halde kısır bir döngünün içinde bocalar durursunuz..

Amacım kimseyi incitmek değildir , sadece elzem hissettiğim için yazmak ihtiyacı duydum..

SÜRUR’DA KALIN..

sevgilerimle

 

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Kendinin Üzerinden Kendine Bakmak başlıklı yazı Gergef tarafından 17.09.2021 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )