Eklenme Tarihi : 26.09.2021
Okunma Sayısı : 221
Yorum Sayısı : 16
Etiketler
M.Pakdemir
M.Pakdemir
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Özellik
Günün Yazısı

Bu Yazı 27.09.2021 tarihinde
GÜNÜN HECE YAZISI
olarak seçilmiştir.
Özellik
Yıldızlı Yazı

Bu Yazı 27.09.2021 tarihinde
YILDIZLI YAZI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri

Bir Şair Öldü Bugün

Bir Şair Öldü Bugün

. Evrendeki devasa boşluğu gördünüz mü? Haberiniz oldu mu? Bir şair öldü bugün. Bir iki dizesiyle selâma durdunuz mu? Gözleriniz doldu mu? Bir şair öldü bugün. Ne kadar tanırdınız şiirleri dışında? Hüneri ne boyunda ne de kara kaşında. Aradığı ilhamı hayâlinde, düşünde Kısmetince buldu mu? Bir şair öldü bugün. Hüznünü, sevdasını, nazını bilirdiniz. Cevherinden fışkıran özünü bilirdiniz. Fani cisminden öte; sözünü bilirdiniz. Aklınızda kaldı mı? Bir şair öldü bugün. Tutacak, biliyorum, kâğıt, kalem yasını. Onlarla sundu bize hayatın kopyasını. Bazen de sergiledi özgün ütopyasını. Muradını aldı mı? Bir şair öldü bugün. Helâlleşti mızrapla, kırık telli sazıyla. Vedalaştı serbesti, hecesi, aruzuyla. "Yeter, benden bu kadar!" diyerek rızasıyla Can kuşunu saldı mı? Bir şair öldü bugün. Eksilirdi insanlık, eserleri kaybolsa. Her biri başka değer, dünya şairle dolsa. Milyonlardan vazgeçtim, tek kişi dahi olsa Saçlarını yoldu mu? Bir şair öldü bugün. Mücella Pakdemir


Çok uzun yıllardır reel hayattan da tanışıp sevdiğim, pek çok tatlı anımız bulunan kıymetli arkadaşım Hayrünnisa Şenel'in vefatını derin bir üzüntü içinde öğrendim.
Mekânı cennet olsun. Rabbim rahmetiyle karşılayıp şefkati ile muamele eylesin. Amin.
Çok müspet bir şahsiyetti. Onu sevmeyen yoktur diye düşünüyorum.
Şair camiamızın ve sevenlerinin başı sağ olsun. Kızı İnayet Millidere'ye ve tüm aile bireylerine sabırlar diliyorum.

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Bir Şair Öldü Bugün başlıklı yazı M.Pakdemir tarafından 26.09.2021 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )