Şiirlerle Aşkın Kanatlarında Yolculuk Etmek


Şiirlerle Aşkın Kanatlarında Yolculuk Etmek

 

 Aşkın Kanatları Müzesi” HYFIX'e Emanet… | INTERFIKS BLOG

Biz şairler, düşler ikliminde gezeriz sizlerle beraber sizlerin de gelmesini gönülden isteriz, düşler aleminde beraber gezinirken bir gül kokusu ile kokmak içindir sizlerle çabamız. Sizler olmadan o bahçeler bir düzlem bir bozkır bir çöl olur tek başına. Gönlümüzde saklı olan sizler ve düşler bizim dünyamız az bir an olsa da o alemi gezmek, mutlulukların en güzelidir biliyorum. Yoksa yazarken aklımızda yeller esmiyor öylesine karalamak içinde yazmıyoruz. Ümit Besen ne güzel ifade etmiş.

 

Var mı ötesi arkadaş

Seviyorum dedim ya

Gözüm görmez bir şeyi

Ondan başka kimseyi

 

Hiç düşünmem vazgeçmeyi

Aşkımdan oldum deli

 

Aşığım aşık seviyorum aşık

Bir görüşte sevdim sana oldum aşık

Gördün mü hiç benim gibi aşık

 

Hiç kafanı yorma sen

Seni kimseye vermem

Bir tatlı gülüşünü

Dünyalara değişmem

 

Sende buldum ben her şeyi

Aşkından oldum deli

Ümit Besen

 

Yaşamadan yazılmıyor kalemle kâğıda dizilmiyor. Hüzünlü olsak ta uzakta olsak ta seviyoruz arkadaşlar. Bir nefeslik dünya içine, gülleri sevgi ile ekmedikten sonra gerisinin ne önemi var? Şiirlerle aşkın kanatlarında yolculuk etmeden, yaşamanın ne değeri var, ayrı ayrı yollarda küskünmüş gibi durmanın da ne faydası var?

 

Benden size yansıyan, sizden bana yansıyan ne ise yazıyorum hissederek. Aşk merdiveni yüz kat yukarıda olsa da çıkacağız beraberce, herkese aşk dolu çiçekleri serpeceğiz ta en yüksekte lakin gönlümüz alçakta olarak, bunlar size absürt gelmiyor değil mi? Yüreğimde solmayan aşkın çiçeğini gözyaşımla sulasam da ben aşkın çiçeklerine kokularına hayranım, çok seviyorum bu sevmekte kitapların şiirlerin elbette ki faydası çoktur. Bir kış günü karda boranda kalsam da aşk ısıtıyor gönlümü bedenimi, gerisi nasıl olsa geçecek sabırla aşkla sevmekle. Hayat bir noktadan diğer noktaya gönüllere yoldan sapmadan gidilen, yol hayat ömür değil midir? Ben böyle biliyorum. Yine Üstat Ümit Besen’den bir şiirle sonlandırayım.

 

Kırılan ümitleri içkiler dindirmiyor

Boşan kadehleri göz yaşım dolduruyor

İçkimden değil benim derdimden sarhoşluğum

Kalbim ancak seninle biraz huzur buluyor

 

Aşkının anısına bir dua okuyorum

Gittiğin günden beri inan yaşamıyorum

Açmışım ellerimi adaklar yakıyorum

Duy artık feryadımı sana haykırıyorum

Duy artık feryadımı sana sesleniyorum

 

Sen bir ışık seliydin kalbime doğdun birden

Çözümsüz bir bağ gibi kopmak imkânsız senden

En güzel günlerimi alıp götürdün benden

Koşup gelirdim sana bana bir yol göstersen

Koşup gelirdim inan bana bir yol göstersen
Ümit Besen

 

İşte yaşayan bilir yaşayan aşkla yazar vesselam, selamlarımla.

Mehmet Aluç
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Şiirlerle Aşkın Kanatlarında Yolculuk Etmek başlıklı köşe yazı kul mehmet tarafından 30.06.2021 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler kul mehmet sorumluluğundadır. kul mehmet hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.