Yine Yaklaşan Bir Bayram Ve Ben...


Yine Yaklaşan Bir Bayram ve Ben Gurbette Nasıl Sılaya Varam!

 

Yine geldi bir bayram daha on bir ayın sultanını gönderirken, yine gurbette kaldım memleketime gidemedim, gitsem de artık eski tat kalmadı tat verenler gitti geride içine acı dolu tat katanlar kaldı! İçerdeki biz bunda suçlu olsak ta, dışarıda kalan bizim bundan böylesine mahrum kalmasına gerek yoktu! Yüklenen bize kırk kahrı ortadan bölecek bir satırımız neden olmadı ki? İnsanlık tavrının etrafını kimler kuşattı ve daralttı ve bizler neden suçun üzerine yürümeden birbirimizden soğuduk… Neyse soruların cevabını yazsak ta bir adım atılmadıktan sonra yüreğimizi sevinçle kaplamaz!

 

Ortaya sunacağımız maddeler değer görmez ve insanlık için bir şey ifade etmedikten sonra ne değeri olacak ki? Herkes ailesi ile bayramlaşmak yerine sahilde denize girmek için uzak tatile gitmeyi seçtiği günümüzde bir şeyi belirtme biçimi biçim olarak neye yarayacak ki? Algılar hisler duygular “ben” diye bağırırken kendisinden başkasını değer ifade etmeyen olarak algılarsa, tepkimizi ne anlam kazanacak ki?

Giden elbette ki var memleketine eşine dostuna kopmayan bağları var ise gidenlere selamlar olsun sağ gidip sağ dönsünler inşallah.

 

“Ezel üflenen ruhtan, giydirdiğin etime

 İman ile sabrettir, ilahi şerbetime.

Düğümse bize çözdür, düğünse bizi güldür

Yangınları biliriz, gönderdiğin hep güldür

Katlanırız ne olsa, senden gelen elemse

Çevirme bizi Ya Rab, açılan şu elimse.

Hikmetin ki yücedir, sığınaktır Allah’ım

 Merhametinse yağan sağanaktır

Allah’ım Kahrın ki lütfundandır, aşkındandır

 Ya Allah Şerrin bile hayırdır,

 Aşk’la Elhamdülillah.

Âşık Seyrani şiir yarışması-SEVGILI Huriye Erdugan”

 

Mehmet Aluç

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun İnşallah Cümlemizle…


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yine Yaklaşan Bir Bayram Ve Ben... başlıklı köşe yazı kul mehmet tarafından 30.04.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler kul mehmet sorumluluğundadır. kul mehmet hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.