Eklenme Tarihi : 19.06.2022
Okunma Sayısı : 105
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
zar
zar
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
Hatırladığım en eski anım, ben daha 3 yaşındayken ortanca kardeşimin doğmasıydı. Köydeydik. Ben oyun oynamak için dışarıdaydım. Ne kadar dışarıda kaldım bilmiyorum. Herkes dağıldıktan sonra bende evin arka tarafında kalan yoldan eve doğru yürümeye başladım.  Daha eve varmadan halam ile karşılaştım. Bana "kardeşin doğdu" dedi. Koşarak eve gittim. Battaniyelere sarmışlardı. Yüzünü gördüğümü hatırlıyorum. Hayal meyal tabi.
Kardeşin doğmuş ikinci kez ağabey olmuşsun mutlu olmalısın diyebilirsiniz. Evet anlık mutluluk iyidir. Kısa sürmeseydi keşke... 
Aradan kaç gün geçti bilemem. Babam evde olmadığı için komşu kızı gelip annemin yanında kalıyordu. Bir çocuk için geç olan saatlerde bağrışma seslerine uyandım. Annem ve babaannem kavga ediyorlardı. Büyükbabamda oradaydı. Annem ağlıyor, babaannem de onu omuzlarından tutup kapıya vuruyordu. Kavga sebebi neydi hiç öğrenemedim ama şu söz kulaklarımda hala çınlar "Kocan burada olsaydı da seni korusaydı". Babaannem, burada olsaydı da seni bana karşı korusaydı demek istemişti. Kavga bittikten sonra evden çıkıp kilere uymaya gittik. Galiba evden kovulmuştuk ya da annem daha fazla dayanamayıp evden çıktı. Annem ve biz üç kardeş kilerde uyumaya hazırlanırken büyükbabamın kardeşi gelip bizi kendi evine götürdü. O saatte gidecek başka bir yerde yoktu zaten. 
Ansızın ağlardım. Ağlama hissi gelirdi o yaşta. Tutamazdım kendimi...
Ben Zar. Daha çok küçükken acıdan ağlamaya başlayan Zar. Daha o yaşta yorulan Zar. Önündeki hayatın canını yaktığı Zar.
Anlatacağım ve geçeceğim. Siz hissetmeseniz de...
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıÖnceki Yazı
( Zar 2 başlıklı yazı zar tarafından 19.06.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )