Eklenme Tarihi : 27.09.2022
Okunma Sayısı : 193
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
MustafaCalik
MustafaCalik
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Üç Günlük Umut

*Salazar'ın Üç F'si*

 

Üç F, Salazar'ın meşruiyetinin halkın spor, eğlence ve din ile *uyuşturulmasıyla* sağlandığını ifade eder.

 

Futbolun Portekiz'de önemli yer tutması ve bir Portekiz halk müziği olan fado spor ve eğlence ile ilişkilendirilirken Katoliklerin hac noktalarından Fátima, din ile ilişkilendirilmektedir.

 

Böylesi bir örnek politikacıların günü geldiğinde asıl olayları perdelemek için bu tarz yöntemleri kullandığının göstergesidir. Bize düşen sağlam irade ve *uyuşturulamayacak* bir zihin inşaa etmektir.

 

Şimdi bir *mizansen* yapalım.

Zamanın birinde bir şehirde insanların türlü sıkıntıları varmış. Gereksinim duydukları; su, ulaşım, barınma, eğitim ve sağlık gibi *temel ihtiyaçlarına* dahi ulaşmakta zorluk çekiyorlarmış. Tüm bunlar sürerken halkın bu dertlerine derman olması(!) için şehrin yöneticileri bir festival düzenlemeye karar verirler. Karnı aç, geleceği belirsiz halk, dertlerine son vereceğini(!) düşündükleri festivale giderler ve *alkış* tutarlar. Yıllarca cefasını çekecekleri sıkıntılarını birkaç günlüğüne dert edinmeye *son vermişlerdir*. Ne kadar samimi ve sıcak bir ortam(?)

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıÖnceki Yazı
( Üç Günlük Umut başlıklı yazı MustafaCalik tarafından 27.09.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )