Eklenme Tarihi : 10.03.2019
Okunma Sayısı : 157
Yorum Sayısı : 2
Etiketler
NERMİNTİRYKİ
NERMİNTİRYKİ
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
İnsanız Biz
İnsanız Biz


Ey insan oğlu hiç düşündün mü iyiliğin elinde olduğunu, Allah kötü insan yaratmaz. Kötü şartlar insanı o öyle hissettirir, hissetiğin gibi yaşamaya uygulamaya başlarsın. Kendinde inanırsın. Acıttıkça mutlu olduğunu sanırsın. Yanlışsın iyilik elinde senin. ilk önce hayattın dan inanmayıp, yaşamaya çalıştığın.. yaptıktan sonra pişman olup üzüldüğün ne varsa çıkaracaksın. Allah’a, sonrada kendine söz vereceksin.Yaradana yalvarıp duaya sığınacaksın. Kalbindeki iyiliğe inanacaksın. Çünkü Allah kimseyi kötü yaratmştir. 

Sevgiyi çıkaracaksın ortaya. geçmişe bir Sünger çekip nefretten arındıracaksın yüreğini.Karar vereceksin hayatının gidişine. 

Kötülük yaptım ne kazandım iyi olup ta ne kazanacağım.Kötü oldun hiç bir şey kazanmadın, kocaman bir hiç ve verdiğin acı üzüntü. Ya iyi olup iyi doğru dürüst karar verdiğinde ne kazanacaksın. Bir kere Allah’ın sevgisini kazanacaksın, onun merhametinin yüceliğini anlayacak ve yaşayacaksın. 

Etrafında seni gerçek sevenleri fark edeceksin. Sevgilerinin ne kadar sahi olduğunu anlayacaksın.Huzurlu olacaksın mesela, başını yastığa koyduğun zaman.. vicdanın acıtmıyacak canını. Sileceksin hayatından haramları, helal yaşayacaksın. Ekmeğin helaldir ya duyguların işte o da helal olacak, gözlerde kalp de de haram olmayacak hiç bir şeyin.Sana ait olana sahipleneceksin. 

Senin olmayanı düşünmeyeceksin bile. Elinde olan sağlığının ailenin, evladın değerli olduğunu bil. Seni kötü olmaya sevk eden her şeyi hayatından sil. Yanında, uzakta sana bu nefreti yaşamana sebep olanlardan uzakla.Yeni bir yaşam belirle, Yaradınına Rabba tutun. Bu zamana kadar yaptıklarına gel tövbe eyle. Allah bağışlamıyı sevendir, affedicidir. Hangi kul el açmış ta karşılığını vermemiştir. Benim günahım büyük deme sakin. Büyük olan Allah tir. 

Günahlar onun merhameti karşısın da eriyip gider. Geç olmadan zaman akıp gidiyor, yaşlanacaksın olurum kurtulurum deme sakin. Kabir azabı çetin nizam kurulduğu zaman hesap var, Allah’a. Hadi fırsat eldeyken nefes alırken, sende Allah’ın iman ipine tütün. O seni bırakmaz namaza başla mesela, zor gelebilir. 

Başka yerlerde harcadığın zaman kadar, zamanının da almayacak o kadar huzurlu olacaksın ki. Yaşamanın ne büyük bir nimet olduğunu, Yaradanla konuşmanın nasıl huzur verdiğini bir bile bilsen seveceksin. Hem Rabbını peygamberini ve seni gerçek seven her şeyini bilen hadi Bismillah de cennete mi cehennemi sen karar ver.. Nermin TiryakiSitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( İnsanız Biz başlıklı yazı NERMİNTİRYKİ tarafından 10.03.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )