NASIL ÜYE OLURUM
Sitemizin yeni üyelik bölümünde ki formu doldurduktan sonra,site kurallarını okudum kutucuğunu işaretleyiniz.Yanda görünen rakamı  boş kutucuğa  yazınız.Onayladıktan sonra mail adresinize kod gelecektir.Bunu yapamadığını takdirde sitemiz yönetim panelinden üyeliğiniz aktiflenecektir.

SİTEYE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM
Üye girişi kutucuğundan kullanıcı adı bölümüne mail adresinizi şifre bölümüne de şifrenizi giriniz.Sürekli hatırlanmak için beni hatırla kutucuğunu işaretlediğiniz takdirde siteye her girişinizde otomatik giriş yapabilirsiniz.

ALTIN YILDIZLI ŞİİRLER
Bu  bölümde  sitede  yayınlanan  şiirlerden  editörlerimiz   tarafından günün şiirleri  haricinde yazılım  ve  kaliteli  şiirler  yıldızlı şiir  olarak  ödüllendirilecektir.Her  editörümüzün sınırsız şiir seçme hakkı bulunmaktadır.Bu yazılar için  adet sınırlaması  yoktur.Editörlerimiz  yazıların kalitesine göre başarılı  yazıları  yıldızlı şiir olarak  seçecektir. Başarıda kasıt hece şiirlerinde kafiye kuralları, hece sayıları, konu bütünlüğüdür.Serbest şiirlerde anlatım, gücü özgünlük, konu bütünlüğü olan kaliteli şiirlerdir. Zaman zaman teşvik amaçlı genç ve yazmaya yeni başlayan arkadaşlara da yıldız vermekteyiz...

ŞİİR KRİTİK
Bu bölümde kitapları ve yazarlık konumu ile ülkemizde temayüz etmiş editörümüz, sizlerin site içerisinde yazmış olduğu herhangi bir yazıyı kendine göre alacak ve tahlilini yapacaktır. Bu yazınızı sizlerle daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirecek, eserinizi hem içerik hem de teknik yönü ile ele alacaktır. Editörümüzün kriterleri sitemizin ve site üyelerimizin ortak bakış açısından oluşacaktır.

YAZAR YILDIZI NE ANLAMA GELMEKTEDİR
Yazarlarımızın  site  içerisinde  göstermiş  olduğu  başarılı  çalışmalar ve kaliteli  yazıları  için yazarlarımız  yıldızla onere  edilecektir.Siteye  ilk  giren  üyelerimiz yıldız alamayacak  daha  sonra yapmış oldukları paylaşım ve etkinliklerle yönetim tarafından  yıldız verilecektir.Basılı yayını olan yazarlarımız,kitaplarını belirtmeleri ve yönetime göndermeleri halinde dört 4  yıldız alacaklardır.

ŞİKAYET – ÖNERİ –İLETİŞİM KUTUSU
Zaman geçtikçe edebiyata gönül veren siz değerli üyelerimizin diğer üyelerle paylaşmak isteyeceği yeni fikirler olacaktır. Bu, sizin için olumsuz olduğuna inandığınız herhangi bir durum olabilir. Yapılması gereken şey sadece bizlerle irtibata geçmenizdir. Bizler, sizlerle paylaşmak ve kendimizi geliştirmek adına buradayız. Sizin için; söz konusu olumlu ya da olumsuz herhangi bir durumu bizim için de önceliklidir. Unutmayın ki; burası sanalda olsa edebiyata gönül veren insanların buluştuğu bir yerdir. Karşılaşılan herhangi bir olumsuzluğu aşmak ancak paylaşımla olabilir. Lütfen ihtiyaç duyduğunuz anda bizimle irtibata geçin. Çözümleyelim, paylaşalım, üretelim.

YAZI EKLEME
Değerli üyemiz. Sitemizde aktif olan üyelerimizin ekleyeceği yazıları, içeriği ve türü ne olursa olsun gün içinde en fazla 3 adetle sınırladık. Bir üyemiz 24 (yirmi dört ) saat içerisinde 3 den fazla yazı ekleyemeyecektir. Eklemeye çalıştığı takdirde sistem bu işlemi otomatik olarak kabul etmeyecektir. Bu kısıtlamayı ilerleyen zamanlarda sitede karşılaşılabilecek yoğunluğa karşı önlem olarak aldık. Zamanla bu sayı daha aşağıya ya da yukarıya çekilebilir.
Yazı işlemleri bölümünde giriş yaparak istediğiniz bölümde seçim yapmak kaydı ile yazılarınız ekleyebilirsiniz.

GÜNÜN ŞİİRİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve şiir editörleri tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış şiirler tarafsızlık ilkesine göre günün serbest şiiri ve günün hece şiiri olarak editörlerimiz tarafından oylama ile en çok oy alan şiirler arasından seçilecek ve şiir bölümünün üzerinde bir gün süre ile teşhir edilecektir… Günün şiirlerinin seçiminde sitemizdeki etkinliği, diğer şiirlere yorumları ile katkısı da dikkate alınacaktır. Günün şiiri her gün yaklaşık saat 24:00 da seçilecek ve ertesi gün aynı saate kadar ana sayfada teşhir edilecektir.

GÜNÜN SEÇKİLERİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Deneme , makale , hikaye , serbest kürsü  editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış yazılar tarafsızlık ilkesine göre günün seçkileri olarak seçilecek ve günün seçkileri bölümününde bir gün süre ile teşhir edilecektir . Günün seçkileri her gün yaklaşık saat 24:00 da seçilecek ve ertesi gün aynı saate kadar ana sayfada teşhir edilecektir.

YAZI DOSTLUĞU NEDİR?
Yazı dostluğu sitemizde yazı yazan yazarlar arasında beğenilen ve yazılarını takip etmek için kullanılan bir sistemdir. Bir nevi yazdığınız eserleri paylaşmaktır. Yazı dostluğu, dostu olduğunuz yazarların, site içerisinde yaptıkları aktivitelerden haberiniz olduğu gibi, sizin etkinlikleriniz de onlara duyulacaktır.

PROFİL RESMİMİ NASIL DÜZENLERİM?
Yönetim panelinden girerek karşınıza çıkan hesap işlemleri başlığının altından Profil resminizi tıklayın Fotoğrafı Güncelleme kutucuğundan göz at’ı tıklayarak resminizi seçmek sureti ile fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

SİTEYE GİRMEDEN YENİ YAZILARI NASIL GÖRÜRÜM?
Sitemizde, yeni yazılar için rss beslemesi mevcuttur. Sitemizin altında bulunan rss kısa yoluna tıklayarak, bu besleyici xml sayfalara ulaşabilirsiniz. Kullandığınız tarayıcı ile bu sayfalara abone olabilir ya da herhangi bir rss okuyucu programına bu adresleri girebilirsiniz. Böylece sitemizi açmadan, sitemizde yayınlanan en yeni yazılara ulaşabilir ve okumak istediğinize tıklayarak, sitemize gelebilirsiniz

ŞİFREMİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM?
Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, hesap işlemleri sekmesi altında bulunan, Şifre değiştir kısa yoluna tıklayarak, şifrenizi değiştirebilirsiniz. .

NASIL DAHA ÇOK OKUNURUM?
İnternet ortamında okunmanın yolu okumak ve paylaşmaktan geçmekte.Ne kadar çok yazı  okur  ve yorumlar veya  tebrik ederseniz  sizlerinde sayfalarının okunduğunu zamanla göreceksiniz.

NASIL MESAJ GÖNDERİRİM?
Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi sağ üstte bulunan arama motorundan adını yada soy adını yazarak bulun resminin üzerine tıklayın,sağ alt tarafta mesaj gönder butonu çıkacaktır buradan iletmek istediğiniz mesajlarınızı gönderebilirsiniz