Eğitimde Özel İlgi

EĞİTİMDE ÖZEL İLGİ

Eğitim sistemimiz kitlesel eğitime dayandığı için, bu eğitim içinde genel gidişe uyamayan öğrenciler eğitimin ilerleyişi, sınıf hakimiyeti ve eğitim ortamının güvenliği hakkında büyük sorunlar yaratmaktadır.


İnsanları tek tipleştirmeye yönelik eğitim sistemimiz, bu tek tipleşmeye uymayan, sıradanlaşmayı kabul etmeyen bireyleri dışlamakta, bir şekilde suça yöneltmektedir. Kabiliyetleri köreltmeye yönelik eğitim sistemimiz, buna direnenleri şerit dışına çıkmaya zorlamakta, çıkmayanları çeşitli ceza yöntemleriyle kural ve standart içine almaya çabalamaktadır.


Bunun için çeşitli ceza yöntemleri uygulamakta, bu ceza yöntemleri arasında kaba kuvvete bile yer bulunmaktadır. Sözlü taciz, psikolojik baskı, disiplin cezaları hep bu gidişi güvenli olarak sürdürmek amacına dayanmaktadır.


Cumhuriyetin milleti köklerinden koparmayı amaçladığı artık bu gün herkes tarafından bilinmekte. Eğitim sistemini de bu amaca yönelik kurguladığı apaçık. Doğu insanından zorla batı tipi kişilik yapma gayretlerinin sonucu bu. Önce kıyafet zorlaması, sonra harf değişikliği, sonra batıdan yarı yanlış aparılmış ve güya kendine uydurulmuş, yapboz bir sistem bu sonucu doğurmuştur.


Ama her tarafı yamalı bohça olmuş eğitim sürekli revizyonlarla da kurtarılamamıştır. Bu bozuk eğitim sistemi ne sanayinin ihtiyacı olan elemanı temin edebilmiş, ne de ahlaklı nesiller yetiştirebilmiştir. Aksine adam-sendeci, saygısız, gösteriş meraklısı, hilekar ve düzenbaz bir tip yetiştirmede üstün başarı göstermiştir.


Bu arada sisteme entegre olamayanları da toplum dışına itmeye özen göstermiş, suçlu insan tipinin git gide artmasına yol açmıştır. Avrupa’daki eğitim sistemine ayak uyduramayanları özel eğitime alan uyğulama göz ardı edilmiş, suçlu tiplerin topluma salınmasına büyük katkılar sağlanmıştır


Onun için bu gün toplumumuzda diplomalı dolandırıcılar türemiş, hortumcular, sahtekarlar, hilekarlar tüm köşe başlarını tutmuştur. Bu gün devlet gemisinde bir mevki ve makam elde edenlerin oradan nemalanması bir gelenek haline gelmiştir.


Bu yüzden devlet gemisi sürekli su almış, bu gemiyi alttan delenler çoğalmıştır. Eğitim ordusu ve programlarıyla tamamen materyalist ve pragmatist bir nesil oluşturulmuştur.

Bu eğitimin kendisi aslında özel ilgiye muhtaçtır, nerde kaldı ki ona uyamayanlar özel eğitime alınabilsin. Çıplaklığın, egoizmin, karşı cins ilgisinin bu denli yoğun olduğu bu eğitim baştan sona yeniden kurgulanmak zorundadır.

( Eğitimde Özel İlgi başlıklı yazı EDİP GÜL tarafından 19.01.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.