Eklenme Tarihi : 09.01.2019
Okunma Sayısı : 315
Yorum Sayısı : 6
Etiketler
(-MELEK-)
(-MELEK-)
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
20.07.1919 : Everest tepesine tırmanmayı başaran ilk dağcı ve kaşif İngiliz Sir Edmund Hillary doğdu.

20.07.1930 : Mustafa Kemal Paşa "Köylü hepimizin velinimetidir" dedi.

20.07.1936 : Boğazların Türkiye egemenliğine geçişini sağlayan Montreux Sözleşmesi imzalandı.

20.07.1937 : Telsiz telgrafın mucidi İtalyan fizikçi Guglielmo Marconi öldü.

20.07.1972 : 500 bininci işçi törenle Almanya'ya gönderildi.

20.07.1974 : Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs'a hava indirme ve çıkarma harekatına başladı. Başbakan Bülent Ecevit, "Biz aslında savaş için değil, barış için ve yalnız Türklere değil, Rumlara da barış götürmek için adaya gidiyoruz" dedi.

20.07.1997 : Antalya'da 16 saat süren orman yangınında 222 bin ağaç yandı.

Dünya Ağlıyor; Ağlatıyorlar!
Dünya Ağlıyor; Ağlatıyorlar!Ey insanlar; Farkında mıyız? dünya; vaziyet-i ahvaline ağlıyor! Topacı zorla elinden alınan, plastik topu ortadan ikiye bölünen, öldürülmeden annesi babası tarafından bir yerlere saklanan. Sessizce feryat ederken yüregi, yaşaması için susması gereken. Can-ına can olanların öldürülmelerini izlemek zorunda kalan, kimsesiz yetim bir garip FİLİSTİN'li çocuk gibi; dünyamızı ağlatıyorlar!

Nursuz, sevgisiz, taştan sert, kayadan katı, yürekli; Hannâs, gözlerini $ dolar; dolar para pul hırsı bürümüş, insan doğup insan kalamayan ''vesvâs; hutuvât '' yaratıklar!

Duymuyor musunuz? Görmüyor musunuz? yüreği hala insan kalanlar! Hıçkırıkları dünyanın; Çığlık çığlık başına bomba yağan, müslüman çocuklar. Dünyanın göz yaşları; sahile vuran yersiz yurtsuz biçare günahsız yavrucaklar. 

Afrika aç, zalimlerin elinde DOĞU TÜRKİSTAN gözleri doymayan batılı canavar ruhlular toprağına toprak katma derdinde. Müslüman zülmüyle inliyor dünya, şeytanlaşmış insanlar dünyayı hüngür hüngür ağlatıyorlar!

DÜNYAMIZI AĞLATANLARIN CEZASINI MAHŞERE BIRAKMA YARAB! 

HER ŞEYE GÜCÜ YETEN OL DEYİNCE OLDURAN ALLAHIM! 

GÜLSÜN ARTIK DÜNYA İNSAN DOĞAN İNSAN KALSIN DÜNYA DA. AMİN! 

DENİZLERİ YARACAK KÖTÜLERİ BOĞACAK BİR MUSA BEKLİYOR DÜNYA! ...


9 OCAK 10:49 2016
M E L E K


Açıklama: VESVÂS teriminin Türkçe sözlükte anlamı. (Osmanlı Dönemi) Müvesvis. Vesveseye sürükleyen şeytan. Nefsin zihinde ilka eylediği dağdağa ve fitne. Avcının ve köpeklerin gizli sesi. (Osmanlı Dönemi) zihne yerleştirilen dağdağa ve fitne; vesvese. vesvas.

HUTUVÂT: (Hutvât-Hutevat) (Hutve. C.) Adımlar. İzler. Yollar. Eserler. * Şeytanın aldatmaları.

HANNAS: (El-Hannâs) (Hunus. dan) Geri çekilerek veya büzülerek, sinerek fırsat bulunca vesvese vermek için dönüp gelen. Sinsi şeytan. Besmeleyi işitince kaçan, gaflete dalınca musallat olan şeytan. 

Bu terimleri kullanırken internetten yararlandım saygılarımla ...

Kaynak: https://www.osmanlicanedemek.com/hannas-104144

Tarihte bugünle çıktı karşıma yeniledim paylaşımı.
Yedi yıl önce yazmışım, azıcık eklemeler yaptım.
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Dünya Ağlıyor; Ağlatıyorlar! başlıklı yazı (-MELEK-) tarafından 09.01.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )