Eklenme Tarihi : 06.06.2019
Okunma Sayısı : 111
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
23.07.1919 : Erzurum Kongresi başladı. Mustafa Kemal Erzurum Kongresi'ne başkan seçildi.

23.07.1939 : Hatay'da yönetim Türk hükümetine devredildi.

23.07.1941 : İlk kadın tiyatro sanatçımız Afife Jale öldü.

23.07.1967 : Şair, yazar ve eğitimci Ahmet Kutsi Tecer öldü.

Sancıları Çekmeyen Yarınlara Bir Gülümseme Bırakması Mümkün Değildir.Sancıları Çekmeyen, Yarınlara Bir Gülümseme Bırakması Mümkün Değildir


yarınlara dair sancıları çekmek ile ilgili görsel sonucu Ä°lgili resim


Yorgun bir gecenin sabahında uyanmak, bitkinliğin içinde gezinmek gibiydi, dünyanın koşuşturması biraz huzur ver desende biraz mola ver desende, bir yarış atı gibi koşuşturması durmaz! Geçmişe soluk bir resim bırakmak için ezdikçe ezer, oysa az kanaatkâr olsak, yarınlara dair bir gülümsemeyle bir avuç sevgi bıraksak ne olur? Cefa çeksek de geleceğe bu cefaları çekerek bitirmiş olsak, yarınlara ürkek çekingen bir şarkı değil de, coşkulu halay çektiren şarkılar türküler bıraksak birlikte, kim engel olabilir kim Mevla’nın yardımıyla?

 

Zamana bırakılan iyilik güzellik gülümseme kaybolmaz, arar bıraktığın insanları bulur ve güldürür! Unutulmaya mahkûm olmamak için bir şeyler yapmak yarınlara bir şeyleri bırakmak gerekir yaşarken, bir pınarda akan damlalar gibi, yavaş yavaş damlayarak toprağa gönüllere bırakmak, biriken suların dere ırmak olmasıyla diğer gönüllere akması için çabalamak gerek, bir uğraş içinde olmak gerekir.

 

Biz yazar ve şairlerin görevi de bir ırmaktan akan damlalar gibi, gönüllere akmak dere ve ırmak olmak, yarınlara bir şeyler bırakmak, insanlar gece uykusunda yatarken mütemadiyen yazmak bir gülümseme bırakmaktan başka çabamız da yok. Hakkı söylemek, haksızlık yapanın suratına söylemek… Geceleri herkesle beraber uyuyan yarınlara dair sancıları çekmeyen, yarınlara bir gülümseme bırakması mümkün değildir… Sancıların içinde sancıları çekmek, bir deva aramak bulmak dudağımızda çıkan bir tatlı sözle, sancıları hafifletmekten başka bir kazancımızda yok.

 

Eksikliğimizi tamamlamak, eksikliklerle tam olmak bir bütünü tamamlamaktan başka kazancımızda yok, herkes buralarda yazarken bir maddi kazancımızın olduğunu sansa da, maddi kazançla sancılar çekilmez bana ne der ben sancıyı çekmiyorum nasıl olsa diyerek es geçer. Çok şükür böyle bir düşüncemiz yok, tüm şair ve yazar arkadaşlarımızda buralarda aynı sancıları çekerek hafifletmek için yazıyor benim gibi…

 

Geçmişte duyduğumuz çığlıkları yarınlara taşımayı hiç istemiyoruz, Mevla’nın yardımıyla daha çok gönüllere ulaşmak gayemiz inşallah, selamlarımla.

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Sancıları Çekmeyen Yarınlara Bir Gülümseme Bırakması Mümkün Değildir. başlıklı yazı kul mehmet tarafından 06.06.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )