İnsana Dair Hiç Bir Şeyi Yalnız Bırakmamak İçin Bu Yola Çıktıkİnsana Dair Hiç Bir Şeyi Yalnız Bırakmamak İçin Bu Yola Çıktık

 Gülüşle ilgili Sevgiliye Güzel Sözler - Güzel Sözler ve Bilgi ...

Gayemiz süregelen yorumlamaların anlatımların ötesine gitmek ve bir adım atarak metin ile metnin anlatımın, anlatılanın kendini farklı farkı ile okumalara, gönülleri açmama ihtimalini göz ardı etmeden, okunma açmama gibi ihtimali olmaz diyerek, bunu da olumsuzluk yönünde göz ardı etmeden yazmak anlamına gelir, bu yazma çalışmalarımız. Oysa tüm sancımız çıkmaza anlamsızlığa anlatım bozukluğuna giren noktalara bakışlara kaçışlara odaklanıp bu noktalar vasıtasıyla anlatımıyla sarımıyla metnin hassas kendine has anlatımı mantığı ile nasıl anlamsızlığın çıkmaz sokakların çıkmazlığını bozuk fikirlerin bozukluğunu kuruluğunu bozuma uğrattığını anlamaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Bu yolda olan anlamlılıkla anlamlanmak anlatmak tutarsızlıklardan arınarak tutunulacak dala bağlanarak kök salmak bir dal olmak gayemiz. Kavramayı sökerek kavrama alanında mastır yapmak, kavramın en güzeliyle kavranacak sözleri seçerek önünüze dizerek az gülümsemenizi sağlamak anlamak adına bir farklılık ortaya koymak bu farklılıkla beraberce farklı olmak için gece gündüz uğraşmaktır.

 
İnsana dair hiç bir şeyi yalnız bırakmamak için bu yola çıktık Rabim yardımıyla keremiyle Lütfü ihsanı keremi ile, fark ettiğimizi yazdık fark EDEMEDİĞİMİZİ Rabbim gösterdi siz okuyucularımız gösterdi yazdık yazmaya çalıştık, hatamız oldu bildik özür diledik, biliyoruz demedik az gülümsedik. Anlamsızlığın anlamla bütünleşmesi kopukluğunu onarmak gayemiz dedik az gayret ettik. Tutarsızlığı tutarla, olumsuzluğu olumla, kopukluğu birleştirerek anlatmak için sancılar çektik sancılandık fikrin en ücra köşesine giderek yazmak için uğraş verdik, başarılı olduk mu Rabbim bilir, insanlar okusun beğensin diye yazdık, kavramların karışık kavramsızlığın anlamsızlığını bozumunu silerek, ilerlemeye çalıştık bu yolda olanlara selamlar olsun, selamlarımla.
Mehmet Aluç
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( İnsana Dair Hiç Bir Şeyi Yalnız Bırakmamak İçin Bu Yola Çıktık başlıklı yazı kul mehmet tarafından 29.07.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )