Eklenme Tarihi : 21.09.2022
Okunma Sayısı : 941
Yorum Sayısı : 4
Etiketler
Semra EROĞLU
Semra EROĞLU
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Özellik
Günün Yazısı

Bu Yazı 22.09.2022 tarihinde
GÜNÜN YAZISI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Güneş Balık

                                                       


 Dermanı yok ki dizlerimin yürümek bana resmen işkence geliyor. Yatak odasından banyoya kadar, oradan da mutfağa ulaşmak ne kadar da zor. Acıkmasam mutfağa da gitmeyeceğim.

Yaşım oldu seksen dokuz. Hiç bu kadar yaşayacağımı düşünmezdim. Kızımın da yaşı yetmişi geçti ,geçen sene eşi vefat ettikten sonra yalnız kaldı. Gelini kızımı istemedi ben de ''Gel yavrum, benimle kalmak istersen kalabilirsin.'' Dedim. Yanıma geldi

Bir de bacım var seksen beş yaşında. Bacım da tek kalınca olduk üç yaşlı kokona bir evin içerisinde. Hepimiz
, temel ihtiyaçlarımızı karşılıya biliyoruz çok şükür.

Eşim öleli otuz sene oldu beni bekliyor. Bu evden  ne kediler geldi geçti ne kuşlar
ne balıklar sayısı belirsiz. Kedilerin yavruları oldu,yavrular büyüdü anneleri yaşlandı öldü. Yavruların yavruları oldu onların da yavruları oldu en son elimde bu kedicik kaldı. Bu kedide baya bir yaşlandı adı Canan kaçıncı kuşak bilmiyorum.

İlk zamanlar yalnızlık zordu zaman geçtikçe alışıyor insan yalnızlığa  alıştıkça daha da yalnızlaşıyor. Bir tane Japon balığı aldım seneler evvel sarı renkte benekli akvaryumda. Tekti hiç  yüzmezdi öylece yerinde durur beklerdi. Ben de onunla konuşurdum beni dinlerdi ya da ben öyle sanırdım .Balığın dişi mi erkek mi olduğunu bilmediğim için ona renginden dolayı güneş ismini verdim. Güneş on yıl yaşadı on yıl  içerisinde güneşin yanına birçok balık koydum. Yanına arkadaş balık geldimi güneş balık başlardı bıcı, bıcı yüzmeye. Galiba mutlu olurdu. Yanına koyduğum balıkların hiç biri de Güneş kadar yaşamadı. Güneş balık da benim gibi  hep yalnız kalırdı .

Size 
bir şey söyleyeyim mi yavrularım?  Fazla yaşamak da iyi değil. Hani hep deriz ya ''Allah uzun ömür versin.'' bana vermesin. İsyan etmiyorum haşa sakın yanlış anlamayın beni.

Öncelik benim ,bakalım dediğim gibi şimdilik üç yaşlı kokonayız bu evin içerisinde.        Babaannemin komşusu Neslihan annemizi ziyarete gitmiştik.


Semra  EROĞLU             Şiirleri sevdiren kadın                  


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Güneş Balık başlıklı yazı Semra EROĞLU tarafından 21.09.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.
Ferizli Çekici, Savaş Oto Kurtarma