Her birşey canlanır gözümde: var-oluştan yok-oluşa..

Alışa alışa yitirmeğe yürüdüğüm aklımı, yalanlar ile kutsayan kalbimin ayinlerine teslim etmiş zavallıyım aslında.

İçimdeki can çekislerin gümbürtüsüyle fevkalede şekilde yerinden sarsılan anılarımın bahçesinde kurtarmaya çalışıyorum bana ait olanları.. Fakat sonradan fehm ettim ki hiçbir şey yokmuş bana ait elemden başka; şaibeli bir acı ve de gözyaşı..

Bazı şeyleri unutmanın meşakkatinden yorulan yüreğimin halen dimdik oluşuna şahit olacak mıydı gözlerim? Kelimelerin boğazıma takılmayacak ölçüde keskinliğini koruyacak mıydı sözlerim. Veyahut aşık olanın geceye hapsoluşunun kıstasına razı gelecek miydi düşüncelerim? 
Kim bilir belki bu vehimler kimsesizliğin kim olduğumu hatırlatmaya dair sürüklediği bir kimlik arayışıdır... 

Perişanlığın hezeyanında dilimden düsurmedigim çaresizliğin merciinden; umut kervaninin önümde geçişine öyle aval aval seyirciyim ben. Herkes kendi karanlığına bir mum yakarken; ben ise aydınlığın ortasında yanmış bir beden...

Git gide mütereddileşen bir kişiliğe denaet-karane suikastlar tertip edilirken felek kulvarından; Keffe-i mizanın hisabının hayretine ihtiramdır hakkettiklerim.
Yürekleri lerzan eden bir denaetin içinden terakkisi mümkün görünmese de halet-i ruhiyemin; bilirim hiçbir kuvvet yoktur dursun önünde imtihan-ı kavi gibi bir hakikatin..

-Roni T.


( Vehamet başlıklı yazı Öyle_Gerekti tarafından 27.12.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.