Geldiği günden bu yana gerek işletmeye gerekse mesleki açıdan olumlu bir adım attığı düşünmüyorum.Zaten içeride  müdürlük yapabilecek tecrübeye ve bilge sahip adamlar varken(Celal usta) dışardan tanımadığı bilmediği adamı üstelik yüksek maaş vererek müdür  almaları hiç etik değildi.

Aldığı bazı kararlar çok konuşuldu,çok tartışıldı hatta çok beddua aldı ve bunların altında kaldı çünkü haksızlık ile inşa edilmiş duvarları yıkmak için ne kazma küreğe ihtiyaç vardır ne rüzgara ne de yangına,çocuğun üflemesi bile yeter.O halde,

Söylenenleri duyan var,yapılanları gören var,yapılacakları bir bilen var,ilahi adaletin tecelli etmesi buna denir.

Neymiş efendim,mutfağı temiz görmek istiyormuş,sanki karınca gibi çalışan steward  kadron var,elleri ceplerinde dolaşıp dokunulmazlık zırhı olan ve her konuda haklı  çıkmaya çalışan şeflerin var.Onları çeşitli vaatlerle şımartan kimdi?

Göreve geldiğinden beri  hiçbir şey yapmadı mı,yaptı.

-Emre,çay getir!
-Fatma,ofise iki çay.
-Abdullah,Türk  kahvesi yap,şekersiz olsun.

Patron da gelse genel müdür gelmiş olsa da kılını kıpırdatmazdı.Bu rahat davranışının nedenini  anlayamadım.

Sabahtan akşama kadar ofisten çıkmaz ve misafirleri eksik olmazdı,bu yüzden bazı dedikoduların önüne geçemedi.

İstediği saatte  istediğini yerdi,kuzu şişlerin,mantıların ve kuzu kavurmaların ardı arkası kesilmezdi.

Bilgisayarının başında,klimanın karşısında,çayı kahvesi sigarası masada, sağ tarafında bir kutu gofret sol tarafında bir kavanoz fındık içiyle oysa ne kadar da mutluydu...

Yazıp çizdiği menüler bütçeyi zorlayacak biçimdeydi.

Habeş oldu düşeş,dilerim hayatında başarılı olur.


( Habeş Oldu Düşeş başlıklı yazı berberce tarafından 27.02.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.