Fazla değil bundan bir hafta önce koridorda bir hareketlilik vardı kimilerinde  sevinç kimilerinde endişe hakimdi.Karar açıklanmış,patron tarafından onaylanmış ve beklenilen  kişi,giden müdürün  yerine terfi ettirilmişti."Bu bizden birisi,huyu huyumuza suyu suyumuza göre,"diyerek tebrik etmek isteyenler sıraya girmişti.

Gelgelelim şimdi acı gerçeklere:

Kimsenin yerinde ve maaşında gözüm yok zaten benim hedefim belli.

Bir insanın gerçek yüzü;parayı, karıyı ve makamı görünce açığa çıkar ve bu kural toplumun tüm kurumları için geçerlidir.Belki de insanı değiştiren veya değişime zorlayan bu üç güç;kin,öfke ve hırsla doludur.

Yavaş yavaş çiçeği burnundaki bazen asi bazen uysal olan  şu müdür değişmeye başladı.Herkesin sevdiği ve yediği  patetes kızartmasına,"çiğ",çay molasına giden ustaların arkasından imalı imalı"gezin bakalım,gezin,"diye göz dağı vermeye,bazı ustaların yaptıklarına bakarak"bunlar nasıl usta böyle,"diyerek kendi kendine söylenmeye başladı.

Bugün birkaç kişi daha istifa etmiş,nedenini bilmiyorum,sevdiğim kimselerdi,kendilerine yardımlarından dolayı teşekkür ediyor,iş hayatlarında başarılar diliyorum.

Değişim şarttır.
( Yaprak Dökümü başlıklı yazı berberce tarafından 6.03.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.