“Ermenek Efsaneleri” kitabında yer alan 58 adet efsane Ermenek, Başyayla, Sarıveliler merkez ve köylerinden derlenmiş. Kitapta yer alan efsanelerden bazıları ek anlatımlar ve destansı şiirlerle bezenmiştir.

Çimke Yayınları Editörü Ahmet Aka, Ermenek Efsaneleri kitabı hakkında; “Son yıllarda Ermenek hakkında edebiyat, bilim, araştırma ve derleme alanında çok seçkin eserler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yöre yazarlarının böyle değerli eserler üreterek okuyucu ulaştırma çabalarını gerçekten tebrik ediyoruz. Ermenekli eğitimci yazarlarımızdan Emekli Öğretmen Durmuş Ali Özbek’in bu alanda yayınevimizin bastığı üçüncü kitaptır. Ermenek Efsaneleri kitabıyla Ermenek, Başyayla, Sarıveliler merkez ve köylerinden bugüne kadar yayınlanmamış 58 efsane ve efsaneye bağlı destanın (şiir) yer aldığı okunacak değerde bir kitap ortaya çıkmıştır. Yazarımız ı tebrik eder, Taşeli yöremiz için hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

İnternet üzerinden yaygın bir şekilde satışa sunulan kitaba ulaşmak için yazarın e-posta adresinden ([email protected]) ve yazarın telefonundan, (whatsapp) 0535 544 97 67 numaradan istekte bulunarak ptt kargo ile “Ermenek Efsaneleri” kitabına sahip olabilirsiniz.
ERMENEK EFSANELERİ

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu