Adı Bilinmeyen Sevgiliye Mektup 1


Adı Bilinmeyen Sevgiliye Mektup 1

 

Bunu ben, sana, beni tanımayan güzel bakışlı genç kız sana yazıyorum. Geçen gün yolda karşılaşırken göz göze gelmiştik ya da ben öyle sanıyorum. Bana o alımlı cilveli bakışının etkisinden kurtulamayan ben, sana bu mektubu yazıyorum. Bu mektubuma bir cevap gelmese de hayal kırıklığına uğramayacağım ve bana baktığınıza inanarak, o güzel etkili bakışınızı her an hayal ederek yaşayacağımı bilin istedim. Bu belki bencilce olacak ama bu yalnızlıkla dolu hayatımla,- gözlerindeki bakışın içindeki gülümseme olmadan- yaşamaya nasıl tahammül edebilirim ki? Kendimi herkesten memnun neşeli hissediyorum, belki bu size delice gelebilir lakin bakışlarınız o kadar etkiliydi ki, hala etkisindeyim!

 

Bunu yazarken şarkılar türküler mırıldanarak neşe içinde yazıyorum ki yıllardır neşelenmemiş şarkı türkü hiç söylememiştim. Bu mektubu yazarken, adresinizi bilmeden yazıyorum, eğer bir daha karşılaşırsak yolda size vereceğim, eğer vermeye cesaretim olmazsa sizi evinize kadar takip ederek posta kutunuza atacağım.

 

Belki umarım ki olmaz okumadan yırtarsınız yok okursunuz merak içinde olsa. Belki bir deli saçması dersiniz. Belki okuduktan sonra, pencereye çıkarak, yolun karşısında bu kış günü donmak üzere olan beni görür ve yüreğimi ısıtarak donmaktan kurtarırsınız. Şimdilik bu kadar yazabildim, yarın yine yolda sizi bekleyeceğim ve bu mektubu tüm duygularımla size vereceğim, hoşça kalın mutlu mesut beni severek kalın, sizi ilk görüşte seven asi bir genç. İsmimi belki karşılıklı otururken siz bana bende size söylerim gül bakışlım.

 

Mehmet Aluç

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Adı Bilinmeyen Sevgiliye Mektup 1 başlıklı köşe yazı kul mehmet tarafından 1.11.2021 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.
Ferizli Çekici, Savaş Oto Kurtarma