Kız- erkek  farketmeksizin evlilik sorumluluğunu taşıyamayacak yani  analık ve babalık duygularını beslemeyen kimselerin evlenmelerine hiç sıcak bakmıyorum.Yanlış anlaşılmasın evlenip  yuva kurmaya,ana-baba statüsünü kazanmaya  kesinlikle karşı değilim zaten "yalnızlık Allah'a mahsustur."
Baba olabilmenin okulu var mı baba fakültesi,yok.
Ana olabilmenin okulu var mı ana fakültesi,yok.
Kardeş olabilmek için kardeşlik fakültesi,yok.
İnsan olabilmenin fakültesi var mı,yok.
Örnekleri çoğaltabiliriz ben de bazı filozoflar gibi bazı  bilgilerin öğrenilemeyeceğini,insanın içinde gizli olduğunu ve zamanla ortaya çeşitli yollarla çıkartılabileceğine  inananlardanım.Tüm duygular tüm insanlarda az veya çok  vardır aslında,gerek kişisel tercihlerinden gerekse yetiştiği toplumun şartlarından dolayı bir kimsenin bir yönü daha ağır basarabilir,mesala misafirverlik veya yardımseverlik gibi.

Kendisiyle barışık ve kendisinden emin olan kimseleri  çok severim çünkü bizler kimsenin iç dünyasını bilemeyiz.
Bütün evlilik tekliflerini reddeden ancak evliliği inkar etmeyen bir arkadaşın durumu,bu konuyu çok iyi anlatıyor.
-Evlilik yaşın gelmedi mi senin?
-Geldi,geçiyor bile.
-Neden evlenmiyorsun o zaman?
- Henüz hazır değilim.
-Yaşın seksene geldiğinde mi hazır olacaksın?
-Yaşım seksene geldiğinde ölüme hazır olurum ancak.

Zorla güzellik olmaz  demişler akıl sahibi olanların tercihleri sadece kendilerini bağlar fakat hiçbir sonuç nedensiz değildir böylelikle nedenler,sonuçların- iyi veya kötü- rotasını belirler.

Bu arkadaşın neden evlenmediğine  gelince;maddi gücü mü yok,psikolojik yoksa biyolojik bir sorunu mu var gibi sorular aklımıza geliyor ilk.
Açıklıyorum:Bu sorunların hiçbiri değil,hovardalık.
Her ne kadar tasnif etmesek de "yasak aşk"artık günümüzün moda olmuş ilişki durumu,evli kadınlarla  yaptığı duygusal ve cinsel ilişki onun için hobi.
Evlenmek yok.
Çocuk sahibi olmak yok.
Sorumluluk yok.
Keyfine göre yaşam tarzı.

( Evlenme başlıklı yazı berberce tarafından 13.05.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu