İş yerinden sevdiğimiz bir ablanın uzun yıllar yatalak olan  annesinin vefat haberini aldığımızda üzüldük ve arkadaşlarla iş çıkışı taziyeye gitmek için sözleştik.Ne demişler dost kara  günde belli olur;cenaze mevlüt,nişan,kına, sünnet düğün gibi organizasyonlara katılmak hem sevaptır hem de insanlar arasındaki güven ve merhamet duygularını güçlendirir bu nedenle özen gösterilmesi gerekir.
Düğün evinde gülüp oynamak varsa cenaze evinde de acılarını paylaşmak,teselli ve dua etmek vardır.

Akşam üzeri vardığımızda   taziye çadırı kurulmuş ve kimseler yoktu,bizi hoş karşıladılar ve bir güzel de ağırladılar Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerlerine olsun,yaşlı ninemizin de mekanı cennet,komşusu Peygamberimiz olsun.

Fazla  kalıp kafalarını şişirmeye gerek yoktu zaten bu gibi durumlarda  misafirlik kısa tutulmalı.Arkadaşlarla göz göze gelip"biz artık kalkalım"diyerek vadalaşmaya başladık  ki pot kırıverdim.
"Teyze yeniden başınız sağolsun,hoşçakalın."
Eşi,arkamdan sesleniyor:
"Benim eşim o kadar yaşlı da mı teyze diyorsun?"
( Pot Kırmak başlıklı yazı berberce tarafından 14.06.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu