Ahmet AYAZ

GAZİANTEP METROPOL GAZETESİ

06 TEMMUZ 2013

..................................................................

                                                        

 

       29-30 Haziran günlerinde her yıl olduğu gibi bu yılda müzikli şiir dinletisi yapıldı. Çağrılan şairler Ahmet AYAZ, Ahmet KÖSE, Ali ATAR, Ali KARAGÖZ, Anıl SELEK, Aslan BAYKARA, Atilla AKBULUT,  Ayhan BAYRAM, Azimet IŞIK, Bahri KARA, Baki YILDIRIM,  Bekir AKBULUT, Bekir ÂLİM,  Binali KILIÇ, Cahit BATUR, Celalettin TOKMAK,  Coşkun MUTLU,  Emin KUZUCULAR, Eren YILDIZ, Erkan ACAR, Ertuğrul ÇİTİL, Eyyup MERT, Fadime ÖZTÜRK, Fatma PINARBAŞI, Fatma UMAR, Ferda Özsoy ÖZER, Gökmen SAKİN, Gülden TAŞ, Hamza KAPLAN, Hanifi HATİP,  Hasan AKAR, Hasan ALPARSLAN,  Hatice KAYA, Hülya BÜYÜKÖNER, Hüseyin ZEYBEK, İsmail TUNÇ, Mahir BAŞPINAR, Mehmet BÖKE, Metin CANSIZ, Mihriban EREN, Murat KARABABA, Musa KARACA, Mustafa ALTINAY, Mustafa ERTÜRK, Münevver DÜVER, Nadir ÇİTİL, Narin ALTAN, Neslihan ÇETİNKAYALI,  Nevin KILIÇ, Osman AYDEMİR, Osman HAYTA, Ömer KOÇ,  Ömer TURAL, Rabia Saylam TAŞDEMİR,  Refik KUTLU, Rıza ÖZCAN, Sabiha SERİN, Safiye KÖSE, Secaettin ÖZTÜRK, Selahattin BAYSAL, Seyfettin KEPENEK, Seyfi DEMİR, Sura FARZELİYEVA,  Süleyman TAŞ, Sündüz Arslan AKÇA, Süreyya KAYA,  Şaban MERT, Şahin KARAMAN, Şevki KAYATURAN, Şhafag AZERİ,  Şükrü ÖKSÜZ, Şükrü TOPRA K, Turan SIGIRCI, Turan YILDIRIM,  Zekeriya DUMAN, Zeki ÇELİK.

        Alfabetik sıraya göre çağrılan 76 kişiden elbette gelemeyenler oldu. Ama gelenler hayat dolu insanlardır diyebilirim. Her şey yerli yerinde oldu. Programda Şarkışla’nın olduğunu duyunca çok sevinmiştim. Daha sonra Kangal devreye girdi ama, iyi ki girmiş. Görmeyenlere salık veriyorum, Sivas, kangalın BALIKLI KAPLICASINI görmeden güzelliği tarif edilemez diye düşünüyorum. Bir hanım şair arkadaşımızın elini hafiften bardak kesmişti. Elini suyun içine sokunca balıklar o yaranın etrafına toplanıyorlardı. Bayan arkadaşımız bize bakın hele şu balıkların azizliğine dedi. Sözünü ettiğim bu balıkların kol gezdiği  havuzda elbette saatlerce oturduk ve balıkların seyrine daldık. Daha sonra ünlü saz ustası  ve hocamız Ahmet Dökmetaş, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Abdullah Durgun, Halk  Müziği Sanatçısı, Zihni Tarhan, Halil İbrahim Dumlu ve Mustafa Pınarbaşı, programa renk kattılar.

         Ben burada fazla baş ağrıtmak istemiyorum. Başta Sivas Şairler ve Yazarlar Derneğinin Değerli Başkanı Bekin Âlime daha sonra yönetim kurulunda görev yapan Sabiha Serin, Şevki Kayaturan, Nevin Kılıç, Fatma Pınarbaşı, Şükrü Toprak ve Zekeriya Duman Beye Teşekkürler derken, Bekir Âlimin  azizliğini de dile  getirmem gerekir. Ben Gaziantep’e geldikten sonra Bekir Âlimden bir telefon aldım. “Ahmet Hocam, size karşı olan bir ekliğimiz olduysa bizi bağışlayın” Diyordu. Sevgili okurlar şöyle bir söz var “ O kadarısı, kadı kızında bile  olur” demişler. Madem ki insan olarak yaratıldık ise eksiklerimiz elbette olacaktır. Ama ben  gördüm ki, Bekir Âlimin, Sabiha Serin. Şevki Kayaturan, Nevin Kılıç’ın bizlere karşı gözlerinden sevinç akıyordu. Bu sebeptendir ki, ben şahsım olarak Kangal Belediye Başkanı MEHMET ÖZTÜRK’ÜN bize karşı ilgisizliğini dikkate almıyorum. ancak Adlarını hatırlamadıklarım beni bağışlasınlar. Mustafa Altınay, Bekir Akbulut ve Aslan Baykara gibi çok değerli, nice insanlar var Sivast’a. Ben buradan bütün Sivaslılara selam, sevgi ve saygılarımı 
( Sivasda "Seçkin Şairler" Müzikli Şiir Dinletisi başlıklı yazı Ahmet AYAZ tarafından 3.07.2013 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.