YAZIKLAR  OLSUN

 

  Ahmet AYAZ

Ahmet AYAZ

Gaziantep  Güneş Gazetesi 21 Mart 2023

…………………………………………

 

       Saygı değer okurlarım. Çok üzgünüm. Hayatın akışı, olaylar, insanlarımızın davranış bozuklukları, yaşlılık ve depremlerin şoku, beni çok üzüyor.

       Ah! Ah!.  6  Şubat 2023 günü saat 04.30 ve 13.20 Saatlarında ki , ayrıca 20 Şubat 2023 akşamını hatırlamak bile istemiyorum. Öyle bir sallandık ki, Allah o günleri tekrar Dünyamızda yaşatmasın. Yardım ekibindeki bir Hollandalı demiş ki, “Siz ne yaptınız da, Tanrıyı bu kadar kızdırdınız?  Biz ne yapmadık ki? Neler yapmıyoruz ki? Bakınız, duyduklarımı, dinlediklerimi bugün burada,  utanarak yazıyorum. Yazıklar olsun, Sözde Türk’üz, ve Müslümanız. Yerin dibine batsın böyle Müslümanlık, böyle Türklük. 10.000. TL yardım almak için evlerini az hasarlı yazdırmak için dilekçe veriyorlarmış. Bazı köylülerimiz, deprem yardımı almak için eski kullanmadıkları  evlerini yıkıp, depremde yıkılmış gibi gösteriyorlarmış. Üniversitelerimiz, deprem bölgelerindeki, üniversitelere yardım gönderiyormuş. Gönderilen yardımı  bazı üniversite personelleri alıp evlerine götürüyormuş.

       Ayrıca bazı emniyet mensupları, gönderilen yardımları bölüşüp, evlerine götürüyorlarmış. Şikayet üzerine evleri arandığında, yardım malzemeleri evlerinde bulununca, tutuklanıyorlarmış. Düşünüyorum da, biz kime güveneceğiz? Kime inanacağız? Elin Gavuru dediğimiz ve ülkemize düşman olarak gördüğümüz, Avrupalılar bize yardım ederken, bizim kendi adamlarımız, ülkesine ve ülkesi insanlarına ihanet ediyor. Tekrar ediyorum, bu nasıl Müslümanlık? Bu nasıl Türklük?. Canımızın, evimizin kurtulduğuna şükür edip de, kurban kesip, deprem zâdelere dağıtmamız gerekirken, deprem bölgelerine  gönderilen yardım malzemelerini alıp, evlerimize götürüyoruz. Vallahi bunları burada yazarken, insanlık adına utanıyorum.

       Duyduğuma ve bildiğime göre, devlet yetkilileri ve iş adamlarımız sağ olsunlar. Görevlerini fazlası ile yapıyorlar, fakat emniyetimizden, bazı zabıtalarımızdan da, arızalar çıkıyormuş. Gelen yardım malzemelerini alıp  evlerine götürüyorlarmış. Evleri hasar görmeyen vatandaşlar da , tatil niyetine depremzedelerin barındıkları mekanlara eşlerini ve çocuklarını, yakınlarını götürüp oralarda  haftalarca bedavadan yaşamlarını sürdürüyorlarmış. Bu kötü niyetli ve fırsat düşkünü, insan kılıklı yaratıklardan utanıyorum. Ülkemizden kötü niyetli yaratıkların bitmediğine de çok üzülüyorum. Allah bu kötü günleri bir daha göstermez inşallah. Hepimizin şükür edip, gücümüzce sadaka vermemiz gerekmez mi? Saygı değer okurlarım. Dikkat edin Gaziantep her gün sallanıyor. Allah bu kötü günleri, bir daha göstermez inşallah diye dua ediyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. 1976 yılında Gaziantep İmam Hatip Lisesinde Konyalı bir müdürümüz vardı. Kendisini saygı ile anıyorum. Mustafa POÇAN. Biri birinizi sevin, bana  sövün. Sizi yine severim derdi. Müdürümüz değil, babamızdı.  Allah kendisinden razı  olsun, kendisine sağlıklı bir yaşam nasip etsin. Saygı değer okurlarım.  Merhamet  ediniz ki, Yüce Allahtan merhamet bulasınız. Ben  böyle düşünüyorum, böyle inanıyorum.

( Yazıklar Olsun başlıklı yazı Ahmet AYAZ tarafından 21.03.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.