Tüm öğretmen ve öğrencilerde büyük bir sevinç ve çoşku vardı,hızlı geçen yaz  tatilinin ardından öğrenciler hasretle  sıralarına kavuşurken öğretmenler ise çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyordu.

Köy okullarında adettir okulun  kapandığı gün okul baştan aşağıya yıkanır,mıntıka temizliği yapılır, her yer pırıl pırıl bırakılırdı ki okullar açıldığında sil baştan temizlik yapılmasına gerek kalmasın.

Sonbahar olduğu için okulun bahçesindeki ağaçlardan düşen yapraklar,rüzgar estikçe sınıflara kadar ulaşıyor,camları kirletiyor ve sınıfa dolan tozlar,dersleri işlenmez hale getiriyordu.
Müdür Bey seferberlik ilanı etti okulda  ve öğrencilerin ellerine çöp poşeti vererek gazelleri toplaması istedi  fakat kendi de boş durmadı;gözlüklerini,çeketini  ve kravatını çıkarıp kollarını sıvadı,başladı çocuklarla beraber çöp toplamaya.

Okulun ilk günü olduğu için kaydını yaptırmayan öğrenciler de vardı,devamsızlık yapanlar da.Bir öğrencinin velisiyle Müdür bey arasında geçen diyaloglar çarpıcıydı:
- Müdür Bey odasında mı acaba?
- Odasında değilse bile az sonra gelir,niçin  sormuştunuz?
-Çocuğumu kayıt ettireceğim de...
- Siz geçin,ben geliyorum.
- Duymadınız galiba,müdür beyi soruyorum kardeşim hizmetçiyi sormuyorum.

( Müdür Bey başlıklı yazı berberce tarafından 2.05.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu