Yeni tanıştığımız arkadaşla sohbet ederken konu okuldan açılıverdi.
"Biliyor musun dedi,ben okulu yarıda bıraktım annem ile babamı aynı  yıl kaybedince psikolojim iyice bozuldu ve her şeyden uzaklaştım."
Keyifli bir sohbetti,bölümünün kamu yönetimi olduğunu söyleyince yaram depleşmesin mi?

İnsanın bazı gerçekleri  kendisine itiraf etmesi acı gelse de son pişmanlık fayda vermiyor.Bundan yıllar önceydi ben de kazandım bu bölümü açıköğretimden ama benim amacım farklıydı:askerliği tecil ettirebilmek için.Her yıl kaydımı olur,özel bankaya ikiyüz otuz lirayı yatırır, açıköğretim fakültesinin şubesinden mavi kapaklı ve saman kağıdına basılmış ders kitaplarımı alır ancak sınavlara girmediğim için her dönem tüm derslerden kalırdım.Aslında bu bölüme vefa borcum var...

Muhtar,belediye başkanı,milletvekili hatta bakan olmak için illa bu bölümünden mezun olacaksın diye bir şart yok.

Çoktandır merak edip araştırmıyorum bu bölümün  akıbetini ama kaymakam  olabilme hayaliyle birçok arkadaşımın  sınav kampına girdiklerini biyorum;kaymakam olmak  kolay iş değildir,senede kaç tane kaymakam atanmış beni ilgilendiren konu pek değil çünkü ne  bu bölümü bitirebildim ne kaymakam olabilecek vasfım var ayrıca yaş sınırını da aştım istesem  bile devlet memuru olamam artık.

İmkanım olmasına rağmen okumadığım bu bölüm benden intikamını çok acı aldı çünkü uzun dönem askerlik yaptım üniversite mezunu olmadığım için.

Kamu yönetimi mezunlarına-özellikle alım-satım işlerinde çalışan Mustafa abiye-selamlar olsun.
( Kamu Yönetimi başlıklı yazı berberce tarafından 20.05.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu