Akşamleyin komşular çaya davet ettiler,davete icabet etmek sünnettir gittim.Havalar sıcak olduğu için klimalar can simitimiz,onlarsız nefes alabilmek neredeyse imkansız özellikle bu Akdeniz bölgelerinde.Sağolsunlar  çayı demlemişler sehpanın üzerinde bisküviler,çerezler...Buraya kadar her şey normal ve keyifli ancak asılsız bir mesaj ağzımın tadını bozuverdi:

Çocukluğumdan beri tanıdığım ve sevdiğim  hemşehrim olan ablamız sosyal medyadan  mesaj attı:
"Bundan haberin var mı?"
Benim kullanıcı adımı şikayet etmiş bir bayan ama o bayan benim arkadaşım değil,tanımıyorum,profil resminde kapalı bir fotoğraf var bayanın.
Benim ona her gün mesaj attığımı,taciz ettiğimi üstelik bunları da kendisinin evli olduğunu bile bile yaptığımı yazıp arkadaşlarına beni  şikayet etmelerini rica etmiş.
Fesuphanallah...Tövbe haşa.. İşim gücüm yok her gün mesaj atacam....

"Eş dost kimse görmeden şikayeti geri kaldır,"yazıp bana link attı yani hem şikayeti kaldıracağım hem kimin şikayet ettiğini öğreneceğim güya.İnsanın aklına gelmeyen başına gelirmiş,o linki tıkladım ve birkaç denemeden sonra sosyal  medya hesabıma  bir daha giriş yapamadım.

Bugün o ablamızla başka yerlerden iletişim kurdum ve akşamleyin o mesajı neden attığını sorduğumda,bir kez daha hayal kırıklığına uğradım:
"Benim o hesabımı çaldılar o mesajları atan ben değilim."

Onca yazılarım,fotoğraflarım,anılarım,hikayelerim ve arkadaşlarım hepsi öksüz kaldı  şimdi,cüzdanımı kaybetsem bu kadar üzülmezdim.Benim hesabımdan kime ne? Tamam anladık meraklısınız çalmaya,o zaman kredi kartı hesaplarımı da çalın hatta markete,manava,kasaba olan borcumu da çalın sonra  onları   bir güzel  ödeyin ki sevaba gireseniz.

Küresel çapta sevap işlemek mi istiyorsunuz,hiç boş durmayın;
Gazzeli çocukların gözyaşlarını çalın yüreğiniz yetiyorsa...
( Çalıntı Hesaplar başlıklı yazı berberce tarafından 8.06.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu