Benim bu yazıyı yazmam onlarla aynı duyguları paylaşmak isteyişimden kaynaklanmaz,o masadakilerle samimi olduğum anlamına gelmez bu ve buna benzer tüm paylaşımları kınadığımı da ifade  etmek isterim.

Bir eğlence merkezinden çekilen görüntü şöyle:Donatmışlar masayı kadın erkek karışık-evliler mi yoksa sevgililer mi bilmiyorum-bir  kadın bağlama çalarken diğerleri solistlik yapıyor,hep bir ağızdan şu  türküyü söylüyorlar:
"Gönlüm dağlarda heyGönlüm dağlarda heyGönlüm dağlarda heyGönlüm dağlarda"

Türküler bizim ortak duygularımızdır herkes,her yerde söyleyebilir,neşesini ve hüznünü paylaşabilir ancak benim o arkadaşlara birkaç  önerim var  "gönlünüz dağlardaysa" çıkın o yüksek dağların tepesine mey kokusu yerine mis gibi çam kokusunu çekin içinize.
Madem ki ciğerleriniz bayram edecek...
İçki yerine dağların kuyularından çıkan buz gibi suyunu için,hem daha gösterişsiz  olur hem de ekonomik.
Bağlamanızı,cümbüşünüzü,kemanınızı  yine  çalabilirsiniz,çıkın koca koca taşların üzerine var gücünüzle bağırın,efkar dağıtmak istemiyor musunuz?
Elleri toprak,bedenleri ter kokan o güzelim Anadolu insanları,çoban olsun çiftçi olsun- yalnız bırakmaz sizi,onlarla  doya doya konuşun çünkü onlarda gurur yoktur,heybelerinde kuru bir soğan da olsa onu paylaşmaktan mutluluk duyarlar.
Kafanızı dinlemek istemiyor musunuz,kavga yok,gürültü yok,üstelik dağlara çıkmak da bedava.

Hala ne duruyorsunuz,gönlünüz sizi istediğiniz yere götürsün.

( Gönlüm Dağlarda başlıklı yazı berberce tarafından 9.06.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu