"İnsanlar bizi asırlardan beri hep düşman bilirler oysa aynı türdeniz,öyle bir dost olalım ki cümle alem bize  imrensin."diyerek anlaşmışlar kurt ile çoban köpeği. Kurt,köpeğin yerine bir ay boyunca sürüye katılacak;köpek ise kurt gibi dağlarda  taşlarda dolaşacak böylece birbirlerinin dertlerini daha iyi anlamış olacaklardı. 

Çoban köpeği sadık bir canlı olduğunu kanıtlarcasına  aç susuz dağ dere demeden dolaşmış  bir ay sonunda kurt ile aynı yerde karşılaşınca kurdun üzgün olduğunu fark edip sormuş:
- Nedir bu halin?Benim yerime geçmekten memnun olmadın mı?
 Kurt cevap vermiş:
- Oldum olmasını da...
-Da'sı neymiş? Aç olan benim,susuz olan benim,ayazı yiyen benim.
Kurt,gözlerini kaçırarak cevap vermiş:
-Ben senin için üzülüyorum.
Çoban köpeği hem şaşırmış hem kızmaya başlamış:
-Benim için neden üzülüyorsun,demiş sürem bitti yarın sürüye dönerim sen kendine bak!
-Dönemezsin demiş kurt ve devam etmiş.Bir geceleyin burnuma kan kokusu geldi dayanamadım daldım ahıra,baktım ki koyunlar doğum yapıyor savunmasızlar bu fırsatı kaçıramazdım kuzuları ben yedim,annelerini ise arkadaşlarımı çağırdım onlar yedi artık sürü falan kalmadı ayrıca dönersen de yaşatmazlar seni.
( Kurdun Dostluğu başlıklı yazı berberce tarafından 24.06.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu