Kolay  değildi iflasın eşiğindeki bir işletmeyi yeniden ayağa kaldırıp binlerce insanın geçimini sağlamasını  temin edebilmek.Genç,tecrübeli ve zekiydi,üç yabancı dil bilirdi.Başarılara doymak  bilmeyen bu zeki yöneticinin  lakabı "beyin"di.Sabahın erken saatlerinde gelir,gece  yarılarına kadar harıl harıl çalışırdı,misafirleri  eksik olmazdı bazen yorgunluktan masa başında ilkokul talebeleri gibi uyuyakalırdı.

Bir sabah şiddetli bir baş ağrısıyla uyandı,üzerinde tonlarca yük hissediyor,kımıldayamıyor ve konuşamıyordu,apar topar hastaneye kaldırdılar.Doktor:" Beynindeki tümör patlamak  üzere herhal amaliyata  almamız lazım."derken canla başla çalıştığı ve sağlığını feda ettiği işletmenin patronu,denize karşı olan yalısının balkonunda  kahvaltı yapıyordu.

Sonuç  ne mi oldu,ne siz sorun ne ben söyliyeyim...
Zorlu geçen amaliyatın ardından genç ve başarılı müdür,bitkisel hayata girdi ve tedavisi uzun yıllar alacağa benziyor.

Karısı:"Sen ailenden çok işini tercih ettin ne kahvaltı yapabildik başbaşa ne akşam yemeği yiyebildik ne pikniğe gidebildik."diyerek kırgınlığını  her seferde dile getiriyordu.

Patronuysa iki sefer ziyaretine ya geldi ya gelmedi,her gece zevke düşkün arkadaşlarıyla içkisini yudumlamaktan geri durmadı.
( Beyin başlıklı yazı berberce tarafından 31.03.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.