100 Bin Tl Ödüllü Şiir Yarışması

Kıymetli dostlar: Harika bir haberle sizlerleyim, toplamda 100.000 TL ödüllü bir yarışmanın fitilini ateşledik. MCU KURUMSAL FİNANSMAN YÖNETİMİ   ‘ne destekleri ve sponsorlukları için müteşekkirim. Bizim site olarak bir gelirimiz yok. Altın üyeliklerden gelen paralarla sitemizin alan, hosting, domain ve trafiğinin ücretlerini karşılamaya çalışmaktayız ki bu aylık 100 Dolar 3100TL ye tekabül ediyor. Eksikleri de cebimizden karşılıyoruz sitemiz faal kalsın diye. Sizlerden ricamız imkânı olan arkadaşlarımızın altın üye olarak sitemize katkı yapması. Her zaman dediğim gibi hasbel kader bu sitenin imtiyaz sahibi Adem Efiloğlu olarak benim ama site buraya katkı yapan herkesin, sevgi ve saygılarımla. Yarışmaya katılan tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum. 

 

www.edebiyatevi.com Ödüllü yarışmamız şiir kategorisinde olup yarışma takvimi, şartnamesi ve ödülleri şu şekildedir.ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ

1.Anayasamızın 3. Maddesinin (Değiştirilemez) olduğu gibi şiir yarışmamızın dili Türkçedir. Türkiye Türkçesiyle yazılmış olması kaydıyla, Türkiye ve Türk Dünyasından gerçek kişiler yarışmaya katılabilir.

2.Devletimizin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici, şiirler yarışma dışı bırakılacaktır.

3.Yarışmada biçim, ölçü ve konu sınırlaması yoktur. Yarışmacı istediği biçimi ve konuyu tercih edebilir. İster hece isterse serbest stilde şiirlerle katılım yapabilir.

4.Bir yarışmacı 2 adet eserle katılabilir.

5.Yarışmaya gönderilen eser daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış /ödül almamış olmalıdır. Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği eserin daha önce hiçbir yarışmaya katılmadığını/ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Tespit edilen şiirler ödül alsa bile değerlendirme dışı bırakılır. Eser matbu ya da dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.

6.Eser özgün olmalı, eser içerisinde başka şiirlerden intihal seviyesinde alıntı bulunmamalı ve herhangi bir şiirin taklidi olmamalıdır.

7.Yarışmaya gönderilen eserin uzunluğu 50 dizeyi aşmamalıdır.

8. Yarışmaya katılan katılımcıların www.edebiyatevi.com a üye olup 2024 yılı içerisinde, yarışma tarihinin bitişine kadar, 50 ve üzeri şiiri ya da yazısı yayınlanmış olmalıdır. Çeşitli yazı ve şiirlerde 200 ve üzerinde nitelikli yorumu bulunmalı.    (Nitelikli yorum: yüreğinize sağlık, kaleminize sağlık, tebrik ederim gibi yorumlardan ziyade şiirle özdeşleşen yorumlar)… (Bu yarışmanın bir gayesi de sitemizin edebiyat sitesi olarak her mecrada tanınması ve şairlerimizin maddi olarak desteklenmesidir.)

9.www.edebiyatevi.com ‘ un sahibi, birinci derece akrabaları, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

10.Ödüller, www.edebiyatevi.com un düzenleyeceği bir etkinlikte (YERİ DAHA SONRA BİLDİRİLECEKTİR) eserin sahibine veya eser sahibinin yetkilendirdiği kişiye verilecektir.

11.Yarışmaya, eser göndererek katılan tüm yarışmacılar, “Yarışmaya Başvuru ve Katılım Koşulları”nda belirtilen bütün yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

12.Şiirler https://yarisma.edebiyatevi.com/ adresinden, iletişim bilgileri tam ve eksiksiz olarak ayrı,  ayrı gönderilecektir. Şiirlerin içinde isim ya da mahlas kullanılmayacak, (Şiirlerin altında adı açık yazılan şiirler yarışma dışı bırakılacaktır.)  bilgiler isim adres kısmından gönderilecektir. Şiirlere otomatik numara verilmektedir.

13. Dereceye giren ilk 50 kişiye Site İmtiyaz Sahibi Âdem Efiloğlu’nun KİRPİKLERİNE AS BENİ VE HİÇ KİMSE ANLAMADI SENİ kitapları hediye edilecektir.(Yurt dışı gönderimi hariç)

14.Yarışmanın konusu serbest olarak belirlenmiştir.

 

SPONSOR:  MCU KURUMSAL FİNANSMAN YÖNETİMİ    

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

Katılma Başlangıç     : 01 Mart 2024

Son katılma Tarihi      :01 Temmuz 2024

Açıklama Tarihi         : 20 Ağustos 2024

Ödül Töreni               : Daha sonra belirtilecek.

 

ÖDÜLLER:

1 incilik ödülü:             20.000,00 TL + Plaket

2 ncilik ödülü:              15.000,00TL + Plaket

3 üncülük ödülü           10.000,00TL + Plaket

4 üncülük ödülü             5.000,000TL+ Plaket

5 incilik ödülü                 3.000,00TL +Plaket

Mansiyon                         2.000,00TL+Plaket

Mansiyon                         2.000,00TL+Plaket

Mansiyon                         2.000,00TL+Plaket

Mansiyon                         2.000,00TL+Plaket

Mansiyon                         2.000,00TL+Plaket

 

Toplam: 100,000.00TL

 

 

JÜRİ:

5 kişilik akademisyen jüride objektif bir değerlendirme yapılacaktır.

Site üyeleri içinden katılım olacağından jüri üyeleri gizli tutulmuştur.

Jüri Başkanı:  Âdem Efiloğlu

 

Önemli Not: Yine sitemize emek veren katkı yapan ve burayı gerçek bir aile ortamı yapan kıymetli yazarlarımızdan kitap çıkartamayacak durumda olanlardan, yıl içinde 5 yazarımızın 150 sayfalık 500 veya 1000 adet kitabını bastırmayı planlamaktayız. Kitapların basımının finansmanı  MCU KURUMSAL FİNANSMAN YÖNETİMİ      tarafından karşılanacak, seçimleri ise site imtiyaz sahibi Adem EFİLOĞLU tarafından yapılacaktır.

Not: Kıymetli dostlar şiir yarışmamızı sesinizin ulaştığı bütün sosyal platformlarda paylaşmanızı özellikle rica ediyorum.

 

Âdem Efiloğlu

Site İmtiyaz Sahibi


( 100 Bin Tl Ödüllü Şiir Yarışması başlıklı yazı AdemEFİLOĞLU tarafından 1.03.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.