ABD'de 'nesilde bir kere görülebilecek' kar fırtınası korkutuyor. Yetkililerin ardından ABD lideri Joe Biden'dan da açıklama geldi. Biden "Çocukluktan kalma bir şey değil. Çok ciddi bir durum" ifadelerine yer verdi. Bazı bölgelerde ise olağanüstü hal ilan edildi. 

Bugünün internet haberlerinin manşeti bu, hatta kimi yerlerde olağanüstü  hal ilan edilmiş.

Hayati tehlike uyarısında bulunan yetkililer:"Yoğun kar yağışı seyahatleri çok zor ya da imkansız hale getirebilir."açıklamasında bulunmuş yani durum çok ciddi.

Bu açıklamaların üzerine ABD'deki bazı havayolları ülke genelindeki bazı uçuşlarını iptal etmiş.

Kelimelerin boğazımızda düğümlendiği,düşünürken gözlerimizin yaşardığı ve içimizin yandığı bir an....

Neden mi?

"Allah'ın sopası yok ki,"diye bir deyim vardı dilimizde ve bazen gayri ihtiyari kullanırız.Hatta daha ileri gider,"Allah'ın sopası yok ki gökten indirsin,"diye de kullanılır olmuş.

Allah'ın sopası vardır kardeşim, inansanız da inanmasanız da,bu cihanın yegane sahibi odur,ne planı yaparsanız yapın,bu planı bozan bir güç vardır;ama onlar"gözleri vardır görmezler,kulakları vardır duymazlar."

Terör gruplarını ülkende besleyeceksin,onlara her türlü hakkı vereceksin,koruyacaksın;sonra timsah gözyaşları dökeceksin...

Sömürgeciliği dünyanın merkezine koyacaksın,yüzbince mülteciyi  yerinden yurdundan edeceksin hatta çocukların,yaşlıların  açlıktan ve soğuktan ölmelerine göz yumacaksın;sonra insan haklarından bahsedeceksin.

Her kesime,herhese hakaret edeceksin,tehdit edeceksin,müslümanları gözardı edeceksin;sonra kalkıp özgürlüğü savunacaksın.

İstediğin gibi bir gecede tüm döviz kurlarını alt üst edeceksin,ülkelerin hazinelerine göz dikeceksin,binlerce iş adamlarını iflasa sürükleyeceksin;sonra  hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi masum çocuk taklidi yapacaksın.

Suni  bir hastalık üretip ülkelere yayacaksın  ve sonra ilaç firmalarının ceplerini dolduracaksın.

Daha neler,neler....

Ne diyordu Sezai Karakoç bir şiirinde:

"Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır.
Ne  yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır.
Yanmışsam külümden  yapılan bir hisar vardır.
Yenilgi yenilgi büyüyen bir  zafer vardır."

Masumların ahı ve aziz şehitlerimizin kanı asla yerde kalmaz...

( Allahın Sopası başlıklı yazı berberce tarafından 24.12.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.